Jak Piast z PSL-em

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Po wyborach w mogileńskiej Radzie Powiatu raczej nie ma co się spodziewać rewolucji. Nadal decydujący głos należeć będzie do Polskiego Stronnictwa Ludowego.

  W poprzedniej kadencji rządziła koalicja PSL-u, Piasta i Samoobrony. Przed wyborami te trzy ugrupowania postanowiły wystartować w jednym bloku. Samoobrona nie wprowadziła do rady ani jednego kandydata. Piast ma o jednego radnego więcej niż w poprzedniej kadencji (miał dwóch, ma trzech). Największy sukces odniosło PSL (miało sześciu radnych, ma ośmiu).


  Gdyby nie blok


  - A mielibyśmy dziesięciu radnych, gdybyśmy nie zdecydowali się na blokowanie wspólnie z Piastem - mówi lider PSL-u i starosta Tomasz Barczak.

  Zaraz jednak dodaje, że razem z Piastem PSL ma teraz 11 radnych, więc zdecydowaną większość w 17-osobowej radzie. Nie ukrywa, że zadowolony jest z wyniku, jaki uzyskał PSL. - Nie spodziewałem się tak dużego sukcesu - mówi. Sukces osiągnął również sam Barczak, który uzyskał prawie dwa razy więcej głosów niż cztery lata temu. Zaskoczony jest również słabym wynikiem Samoobrony. - Myślałem, że ta partia ma znacznie większe poparcie na wsi.


  Koalicja PSL-Piast jest niemal na sto procent pewna. Pewne jest również to, że kandydat PSL-u będzie starostą. Będzie nim raczej Tomasz Barczak, choć sam zainteresowany nie chce jeszcze tego wprost potwierdzić. - Dopiero będą rozmowy na ten temat - mówi.


  Historyczne zwycięstwo


  Jerzy Szczotka z Piasta nie ukrywa, że jest zadowolony z wyników wyborów. - Jesteśmy drugą siłą w radzie. Odnieśliśmy historyczne zwycięstwo nad SLD, który wprowadził do powiatu o jednego radnego mniej niż my - mówi z zadowoleniem. Nie chce jeszcze wypowiadać się na temat podziału stanowisk. - Jeżeli mamy brać odpowiedzialność za powiat, musimy mieć swój udział w sprawowaniu władzy. Nie oznacza to jednak, że jakieś funkcje nie przypadną komuś spoza koalicji - tłumaczy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem