Chuligański tercet

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Było ich trzech. Dwóch już po kryminalnych przejściach, trzeci jeszcze uczeń, do tej pory nie wchodzący w kolizję z prawem. Pobili człowieka, ograbili ze wszystkiego co posiadał przy sobie. Po przestępstwie nastał jednak czas rozliczeń.

  Kwietniowego dnia br. Krystian Z. (inicjały wszystkich osób zmieniono) szedł jedną z inowrocławskich ulic, prowadząc rower. W pewnym momencie podeszło do niego trzech młodych ludzi. Od zaskoczonego mężczyzny zażądali pieniędzy. Kiedy odmówił, rzucili się na niego. Bili gdzie popadnie. Przewrócili na chodnik i zabrali mu z paczkę papierosów, zapałki, klucze, 70 złotych oraz rower - składak i odeszli .


  Zatrzymanie


  Pobity dotkliwie Krystian Z.

  po pewnym czasie pozbierał się i usiłował dogonić napastników. W drodze napotkał policyjny radiowóz i już wspólnie z funkcjonariuszami kontynuował poszukiwanie bandytów. Na jednej z inowrocławskich dostrzegł swoich prześladowców. Resztą zajęli się policjanci z patrolu. Zatrzymanymi przez nich bandytami okazali się: 18-letni uczeń Marek T., dotychczas nie karany, 19-letni Marian N. i 34-letni Bogdan O. - obaj mający już za sobą konflikty z prawem.


  Surowe kary


  Bandyckie trio odpowiadało przed Sądem Rejonowym w Inowrocławiu. Najstarszy z nich, inicjator rozboju i recydywista Bogdan O. otrzymał karę 3 lat pozbawienia wolności. Marianowi N. i Markowi T. wymierzono po 2 lata pozbawienia wolności z zawieszeniem na 5 lat i grzywny po 100 zł. Obu też zobowiązano do zapłaty na rzecz poszkodowanego po 222 zł. (l)

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem