M4 na poddaszu

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dotąd w Janikowie nie było rynku. Ma to się zmienić w przyszłym roku. Wokół starego boiska wyrosnąć mają kamienice, w których mieszkania znajdzie 56 właścicieli.

  Janikowo musi szukać nowych mieszkań. Zainteresowanie nimi na rynku jest olbrzymie. Tymczasem nie powstają tu żadne nowe budynki wielorodzinne.


  Małe przemeblowanie


  Pomysł z budową rynku narodził się już trzy lata temu. Pozostawał problem lokalizacji. Kilka miesięcy temu gmina zamieniła się gruntami z prywatną firmą. Dzięki tej zamianie targowisko zostanie przeniesione na tyły nowego Polo Marketu. W miejscu targowiska i starego boiska wiosną mają rozpocząć się prace przy budowie rynku. W środku ma być plac (80 metrów długi i 40 - szeroki), który w miarę upływu lat otaczać mają nowe kamienice. Łącznie ma ich być 23. Na parterze mają się mieścić sklepy, biura i lokale gastronomiczne. Na piętrach mieszkania.


  Gmina deweloperem


  Gmina "zabawi się" w dewelopera.

  - Tuż po wyborach sprawdzimy, ile będziemy mieli chętnych na nowe mieszkania. Budynki stawiane będą w miarę napływu chętnych na lokale. Tempo prac będzie zależało od zainteresowania nimi przez potencjalnych nabywców - zdradza burmistrz Janikowa Andrzej Brzeziński.


  Mieszkania klienci będą wykupywali na własność. - Trudno mówić o cenach. Dziś metr kwadratowy kosztowałby 1900 złotych netto - mówi burmistrz.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem