Zostać przewodnikiem

  Zostać przewodnikiem

  (fi)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Centrum Usługowe PTTK w Toruniu rozpocznie w listopadzie kilkumiesięczny kursy dla przewodników turystycznych po województwie kujawsko-pomorskim. W szkoleniu uczestniczyć mogą mieszkańcy Inowrocławia i rejonu.

  Kurs przewodników trwać będzie 250 godzin. Zajęcia odbywać się będą w weekendy. W programie jest szkolenie teoretyczne, praktyczne, wyjazdy poglądowe oraz praktyki. W kursie uczestniczyć mogą osoby, które ukończyły 18 lat, mają minimum średnie wykształcenie, obywatelstwo polskie, dobrą prezencję, umiejętność wysławiania się, zamiłowanie do turystyki oraz krajoznawstwa. Wymagany jest też dobry stan zdrowia i mile widziana znajomość języków obcych. Kurs kończy egzamin państwowy składany przed wojewódzką komisją przewodników terenowych w Toruniu.


  Osoba, która ukończy kurs i zda egzaminy, nabywa uprawnienia przewodnika terenowego po naszym województwie, z wyjątkiem Torunia.

  Może więc oprowadzać grupy turystyczne na przykład po: Chełmnie, Golubiu-Dobrzyniu, Grudziądzu, Brodnicy, Ciechocinku, Włocławku, a także miejscowościach Szlaku Piastowskiego, czyli po Inowrocławiu, Kruszwicy, Strzelnie, Biskupinie i Mogilnie. Przewodnik może też oprowadzać turystów po Szlaku Zamków Krzyżackich.


  Bliższych informacji na temat kursu zasięgać można osobiście w Centrum Usługowym PTTK przy ul. Fosa Staromiejska 6 w Toruniu lub telefonicznie pod numerami: 056 621-04-22 i 660 061-352.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem