Duża sprawa, mniej smrodu

  Duża sprawa, mniej smrodu

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Oczyszczalnia w Gębicach miała powstać dzięki wsparciu z Unii Europejskiej. Miała kosztować prawie 5 milionów złotych. Z Unii gmina Mogilno nie dostała ani grosza, zapłaci niecałe 2 miliony.

  Przypomnijmy, że to ta inwestycja miała być zrealizowana za pieniądze unijne, które już gminie Mogilno przyznano (19,5 mln zł), a później po protestach sąsiadów odebrano. W końcu samorządowcy postanowili, że oczyszczalnię zrobią za swoje. Jej budowa miała kosztować gminę prawie 5 milionów złotych. Dziennie miała przyjmować 250 metrów sześciennych ścieków.


  - W międzyczasie projekt oczyszczalni się zestarzał. Okazuje się, że dziś technologie są dużo lepsze i tańsze - mówi Rafał Lukstaedt, rzecznik prasowy ratusza.

  Firma, która wygrała przetarg, do końca czerwca przyszłego roku ma zrobić oczyszczalnię za niecałe 2 miliony złotych. Będzie ona przyjmowała 320 metrów sześciennych ścieków dziennie, a więc więcej niż miała to robić oczyszczalnia w poprzednim kształcie.


  Rafał Lukstaedt dodaje, że nowa oczyszczalnia będzie również spełniała wszelkie wymogi ochrony środowiska. Wszystkie zbiorniki będą przykryte, więc po okolicy nie będą się roznosiły przykre zapachy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem