Brakuje na płace

  (SZCZ)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W tegorocznym budżecie gminy Inowrocław zabrakło 100 tys. zł na płace dla pracowników ośrodka pomocy społecznej. Brakuje też pieniędzy na zakup paliwa dla placówek oświatowych.

  Nadzwyczajna sesja


  Przewodniczący Rady Gminy Jan Łuczak - na wniosek wójta Tadeusza Kwiatonia - zwołał na wtorek, 10 października (godz. 9.00) kolejną sesję. Głównym punktem posiedzenia są zmiany w planie budżetu.


  Na początku ostatniego kwartału w budżecie inowrocławskiej gminy zabrakło bowiem pieniędzy na wykonanie niektórych zadań, w tym na płace dla ośrodka pomocy społecznej. Taki scenariusz już wcześniej przewidziano. Z projektu planu budżetu skreślono dla GOPS 100 tys. zł. Nie ma również środków na zakup paliwa dla szkół. A sezon grzewczy tuż tuż.


  Zarzut o niegospodarność


  Ponadto po stronie wydatków należy uwzględnić należności, jakie decyzją sądu, wypłacono wykonawcy domu kultury w Górze.

  Jest to około 127 tys. zł oraz 50 tys. zł tytułem dodatkowych opłat. Przebieg obrad na pewno nie będzie spokojny. Komisja rewizyjna już zarzuciła włodarzowi powiększenie zakresu robót na budowie w Górze. "Pomimo wielokrotnego występowania do Rady Gminy z projektami zmian do budżetu o zwiększenie środków, organ stanowiący ich nie uwzględnił" - napisał wójt Kwiatoń do bydgoskiej delegatury NIK, w listopadzie ub. r. Stało się to po tym, jak rada zarzuciła mu niegospodarność.


  Rośnie nadwyżka


  Krach finansowy gminie jednak nie grozi. Prawdopodobnie zamknie ona rok ponad 8-milionową nadwyżką. Głównie na skutek niewykonania zadań inwestycyjnych w ostatnich latach, a także zwiększonych wpływów. Np. w 2005 r. dochód na mieszkańca wyniósł 1991,91 zł (w Inowrocławiu było to 1566,86 zł), podczas gdy w 2001 r. - 1434,30 zł.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem