Powalczą o mandaty

  (fi)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  W najbliższych wyborach samorządowych wspólny blok tworzyć będą komitet "Nasz Region", Polskie Stronnictwo Ludowe i Platforma Obywatelska.

  Odbyło się spotkanie, podczas którego zaprezentowano 40 kandydatów do Rady Miejskiej Inowrocławia z ramienia "Naszego Regionu". Liderami list wyborczych tego ugrupowania będą Andrzej Krzemiński, Ryszard Oczachowski, Maria Kościelska oraz Janusz Radzikowski. Ten ostatni jest także kandydatem "NR" na prezydenta Inowrocławia. Zawiązał się także 9-osobowy komitet wyborczy "NR". Jego przewodniczącym jest Ryszard Oczachowski, zastępcą przewodniczącego - Zenon Panfil, a skarbnikiem - Anna Jaworska.


  - Podczas spotkania podpisaliśmy porozumienie w sprawie wspólnego bloku wyborczego do Rady Miejskiej w Inowrocławiu i Rady Powiatu w Inowrocławiu.

  Tworzą go "Nasz Region", Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe. Blok ma charakter centrowy i jest otwarty na współpracę z innymi ugrupowaniami i partiami o podobnym programie - mówi Janusz Radzikowski, kandydat na prezydenta. W myśl porozumienia, na listach "NR" do Rady Miejskiej umieszczone zostaną osoby zgłoszone przez PSL. "NR" popierać będzie też kandydatów PSL do Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz do Rady Powiatu w Inowrocławiu. W zamian ludowcy poprą kandydaturę Janusza Radzikowskiego na prezydenta Inowrocławia.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem