Nadal jest za drogo

  (fi)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po publikacjach "Gazety Pomorskiej", Joanna Piątkowska, powiatowy rzecznik konsumentów, podejmuje działania w związku z bardzo wysokimi cenami paliwa w Inowrocławiu i rejonie.

  Pisma już gotowe


  Pod koniec ubiegłego tygodnia informowaliśmy o wysokich cenach paliwa w Inowrocławiu w porównaniu z Bydgoszczą i miejscowościami nie tylko w regionie. Rozmawialiśmy wówczas z Joanną Piątkowską, konsumencką rzeczniczką, która obiecała, że po ukazaniu się publikacji w "Pomorskiej" podejmie stosowne działania. W ostatnim czasie ceny benzyny w Inowrocławiu nieco spadły. Nadal są jednak "w porównaniu" wysokie.

  Dlatego już jutro, pani rzecznik rozpocznie oficjalne działania. - Przygotowałam stosowne pisma, które wysyłam do prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz do Państwowej Inspekcji Handlowej - mówi Joanna Piątkowska.


  Do prezesa UOKiK rzeczniczka zwraca się o wszczęcie postępowania wyjaśniającego w sprawie podejrzenia naruszenia ustawy o konkurencji i konsumentach poprzez prawdopodobne wspólne ustalanie cen paliw na inowrocławskich stacjach benzynowych. Inspekcję handlową rzecznika prosi o przeprowadzenie kontroli.


  Inni też walczą


  Wszystko wskazuje na to, że pani rzecznik będzie mieć poparcie w swych działaniach. Do UKiK drugie wystąpienie w sprawie wysokich cen paliw przygotowuje Inowrocławska Koalicja Wyborcza. Natomiast prezydent Ryszard Brejza jutro organizuje spotkanie z kierownikami inowrocławskich stacji paliw w sprawie wyjaśnienia zasad, które decydują o ustaleniu cen benzyny. Uczestnicy dyskutować będą też o możliwości obniżenia cen.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem