Buziaki za oszydełkowane piłki

  Buziaki za oszydełkowane piłki

  JAN SZCZUTKOWSKI

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Inowrocławianka Wanda Zawada oszydełkowała czternaście piłek i przekazała je wychowankom Domu Dziecka w Jaksicach.

  - Prace szydełkowe nie są mi obce, toteż w walce z nudą staram się coś konkretnego zrobić - mówi "Pomorskiej" 89-letnia Wanda Zawada z Inowrocławia. Ostatnio wykonała siateczki na czternastu piłkach. 19 września przekazała je dziewczętom z Domu Dziecka w Jaksicach.


  W trakcie spotkania pani Wanda opowiedziała dzieciom o swoim życiu i działalności społecznej. Wychowała czterech synów i dwie córki, w Trzemesznie, skąd pochodzi, działała aktywnie w szeregach Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół". Następnie dzieci podziękowały za prezenty, obdarowały darczynię buziaczkami, kwiatami i laurką oraz zaśpiewały "Sto lat ...".


  Zapewne na tym nie skończy się kontakt rodziny Zawadów z jaksickim domem. Hanna Ziętara, towarzysząca matce we wtorkowym spotkaniu, zapowiedziała, że w najbliższym czasie przyjedzie tutaj z pokazem tańców. Pani Ziętara prowadzi zajęcia w sekcji tanecznej TG "Sokół" Inowrocław-Mątwy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem