Wampir z internetu

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Plotka o zboczeńcu mordującym kobiety w Solankach żywa jest także w internecie. Policja uspokaja: - Informacje te są nieprawdziwe.

  Pierwszy wpis na forum intertnetowym jednego z inowrocławskich portali pojawił się już 6 września. Od tego czasu głos w tej sprawie zabrało kilkudziesięciu internautów. Każdy coś słyszał, widział i zapisał to na stronie. Piszą o gwałtach, okaleczeniach, tajemniczym mężczyźnie grasującym w Solankach i na osiedlu Nowym.


  Oczy szeroko otwarte


  Apelują, by mieć oczy szeroko otwarte i zgłaszać wszelkich podejrzanych "typków" na policję. Wyrażają swoje obawy. - Moja dziewczyna ma praktyki w uzdrowisku. To chyba wyjaśnia mój strach - pisze jeden.


  Niektórzy przyznają, że mogą to być przesadzone plotki: - Plotka działa jak głuchy telefon, leci szybko. Każdy coś od siebie do niej doda i w ten sposób powstaje film. Tylko dlaczego nikt nie sprostuje tych informacji. Dlaczego nie zrobi tego prezydent albo policja? Tymczasem ta plotka coraz bardziej się rozrasta.


  Policja uspokaja


  Pojawiły się również zarzuty, że inowrocławskie media milczą na ten temat, gdy władze nie chcą odstraszyć kuracjuszy i turystów. Milczeliśmy, bo nie mieliśmy oficjalnych potwierdzeń tych informacji. Tymczasem policja bacznie obserwowała forum. Postanowiła zareagować, uspokoić mieszkańców. Wydała komunikat: - W związku z ukazującymi się informacjami na jednym z inowrocławskich portali internetowych, w których zaniepokojeni internauci sugerują, że w Solankach zaistniały niebezpieczne przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, pragnę poinformować, że informacje te są nieprawdziwe. Nie doszło do żadnego zabójstwa - pisze Izabella Drobniecka, oficer prasowy inowrocławskiej policji. Dodaje, że 6 i 20 sierpnia trzy kobiety były zaczepiane, szarpane i uderzane. Mężczyzna ten jest poszukiwany przez policję, a Solanki są całodobowo monitorowane.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem