Wieńce z kłosów

  JAN SZCZUTKOWSKI

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wieniec dożynkowy z Kruszy Podlotowej, wykonany przez miejscowe gospodynie, uzyskał najwięcej punktów podczas dorocznego konkursu.

  W gminie Inowrocław, największej w powiecie inowrocławskim, nie odbyły się tradycyjne uroczystości święta plonów. Natomiast do organizacji dożynek włączyły się niektóre sołectwa, m.in. piękną oprawę miały one w Jacewie. Na szczeblu gminnym zaś, z inicjatywy wójta Tadeusza Kwiatonia i Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie, zorganizowano 14 września w MDK "Pszczółka" w Inowrocławiu konkurs wieńcy dożynkowych. Wykonały je członkinie 11 kół gospodyń wiejskich. Głównie z kłosów, ozdobionych wstążkami, owocami itp. Wszystkie koła otrzymały talony, upoważniające do nabycia drzewek i krzewów ozdobnych.


  Komisja konkursowa najwięcej punktów przyznała kołom gospodyń wiejskich w Kruszy Podlotowej (przewodnicząca Renata Urbaniak), Czystem (Helena Pogorzały), Kruszy Duchownej (Renata Graczyk), Tupadłach (Barbara Zblewska), Borkowie (Ewa Bobek), Jaksicach (Maria Radach). Uroczystość w "Pszczółce" uświetnił występ zespołu "Kruszowianki" z Kruszy Duchownej.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem