Egzamin w stresie

  (fi)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nauczyciele i rodzice, a także Radosław Trepiński, starszy wizytator, nie zgadzają się z opinią wójta Jezior Wielkich, który w piśmie do wojewody wspominał o marnym poziomie nauczania w Szkole Podstawowej w Siedlimowie.

  Wójt przedstawił tegoroczny wynik sprawdzianu klas szóstych wynoszący 19,08 pkt. Napisał, że jest to najgorszy wynik w województwie i okręgu. Świadczy on jednak nie o tym, że dzieci w Siedlimowie są mniej zdolne od rówieśników z innych szkół, tylko o marnym poziomie nauczania, za który odpowiadają nauczyciele z dyrektorem podstawówki na czele.


  To nie tak


  Stanowisko wójta, które opublikowaliśmy w ubiegłym tygodniu zbulwersowało siedlimowskie środowisko.

  Nie zgadza się z nim także Radosław Trepiński, wizytator oświaty, który twierdzi, że: - Egzaminy klas szóstych trwają już od pięciu lat. Aby oceniać szkołę należy sprawdzić wszystkie ich wyniki, a nie wybierać najgorszy.


  I tak, w 2002 roku uczniowie uzyskali 31,8 pkt, w 2003 roku - 28,67 pkt, w 2004 - 23,58 pkt i w 2005 - 29,46. Oprócz lat 2004 i 2006, wyniki uczniów SP w Siedlimowie były bardzo dobre, a w kilku przypadkach wyższe od średnich w gminie, powiecie, województwie i okręgu.


  Wójt przemilczał


  Otrzymaliśmy pismo z Siedlimowa podpisane przez rodziców, nauczycieli, dyrekcję szkoły i wizytatora. A oto jego fragment: "Potwierdzamy, że rzeczywiście w roku 2006 nasi uczniowie uzyskali niski wynik, ale nie najniższy w województwie, jak poinformował Pan Wójt. Przemilczał on jednak fakt, że egzamin pisemny prowadzony był w czasie akcji protestacyjnej rodziców walczących o istnienie szkoły. (...) Placówka była oflagowana, w szkole obecne były m. in. media, a na budynku wisiały transparenty wyrażające protest wobec dążących do zlikwidowania szkoły. Te wszystkie czynniki miały zapewne kluczowy wpływ na wynik egzaminu, na przeprowadzenie którego ostatecznie rodzice wyrazili zgodę po długich negocjacjach z przedstawicielem kuratorium."


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem