Komornik wszedł na konto

  Komornik wszedł na konto

  (SZCZ)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  13,5 tys. zł musiała zapłacić gmina Inowrocław komornikowi za nie wywiązywanie się z wyroku sądowego.

  Do 8 sierpnia gmina Inowrocław miała uregulować firmie "Stanzew", wykonawcy domu kultury w Górze, pierwszą ratę za niezrealizowane faktury - 89 505 zł. Zgodnie z umową zawartą przed Wydziałem Cywilnym Sądu Okręgowego w Bydgoszczy pomiędzy wójtem a wykonawcą robót. Ogółem gmina ma do zapłacenia budowlanej firmie około 127 tys. zł, a także przeszło 27 tys. zł dodatkowych opłat.


  Ponieważ pierwsze zobowiązanie finansowe nie zostało uregulowane w terminie, ustalonym przez sąd, na konto gminy wszedł komornik. Za tę czynność pobrał niebagatelną kwotę - 13,5 tys. zł. Komisja rewizyjna inowrocławskiej rady stwierdziła, że wójt Tadeusz Kwiatoń przez podjęcie dodatkowych zobowiązań i ich nie uregulowanie naraził gminę na bezzasadne wydatki na prawie 154 tys. zł (w tej kwocie nie ma wynagrodzenia komornika - przyp. szcz). Włodarz odrzuca ten argument. Do sprawy realizacji inwestycji w Górze powrócimy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem