Drogowi piraci na celowniku

  Drogowi piraci na celowniku

  (l)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Czarne BMW nie zatrzymało się do kontroli na ulicach Inowrocławia. Za uciekającym autem zarządzono policyjny pościg, który miał swój finał w Radziejowie.

  Zdarzenie miało początek minionej niedzieli w późnych godzinach popołudniowych w Inowrocławiu. Kierowca zatrzymywanego do kontroli przez policyjny patrol czarnego BMW dodał gazu, a próbujący go zatrzymać funkcjonariusz w ostatnich sekundach odskoczył unikając potrącenia przez pojazd. Dyżurny komendy policji w Inowrocławiu zarządził pościg, do którego włączone zostały następnie patrole zmotoryzowane na szlaku ucieczki - policjanci z KPP Aleksandrów Kujawski i Radziejów.


  Blokada


  Skuteczną blokadę zorganizowano na odcinku drogi wojewódzkiej przy ul.

  Brzeskiej w Radziejowie. Na widok rozłożonej na jezdni kolczatki i uzbrojonych w broń długą i wyposażonych w kuloodporne kamizelki policjantów, ścigane już przez trzy policyjne radiowozy BMW gwałtownie zahamowało i zatrzymało się. Jadący w nim dwaj mężczyźni zostali natychmiast obezwładnieni. Byli nimi mieszkańcy Inowrocławia: 31-letni kierujący Dariusz W. oraz 25-letni pasażer i właściciel auta Damian L. Ten ostatni miał 3,1 prom. alkoholu w wydychanym powietrzu, a zachowanie obu zatrzymanych wskazywało jednoznacznie, że są oni pod wpływem środków odurzających.Dodajmy, że obaj byli w przeszłości karani za różnego rodzaju przestępstwa.


  W amoku


  Zatrzymano zostali przewiezieni do siedziby KPP w Inowrocławiu, gdzie kierowca BMW wpadł w szał. Nim go obezwładniono, zniszczył okablowanie zestawu komputerowego, który zrzucił na ziemię powodując straty w kwocie 250 złotych.


  Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem