Gminne świętowanie

  Gminne świętowanie

  Tekst i fot. DOMINIK FIJAŁKJOWSKI

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - Niech ten chleb dożynkowy połączy wszystkich mieszkańców naszej gminy - mówił burmistrz Jerzy Maza do uczestników dożynek w gminie Gniewkowo, które w minioną niedzielę odbyły się w Lipiu.

  Wpierw uroczyście


  Czternaście wieńców dożynkowych, od dwunastu sołectw gminy Gniewkowo, a także od Nadleśnictwa Gniewkowo i zespołu "Lipianki", poświęcił w minioną niedzielę ks. dziekan Jerzy Nowak, który w Lipiu przewodniczył dziękczynnej mszy z okazji gminnego święta plonów. Przyjął on również dary - chleb i winogrono - od starostów dożynek Haliny Waśk z Klepar i Michała Grobelskiego z Lipia oraz ich asysty Haliny Wysockiej z Perkowa i Marka Małka z Kijewa.


  Podczas uroczystości głos zabierał Ryszarad Pitera, przewodniczący Rady Miejskiej w Gniewkowie: - W bieżącym roku susza, a potem opady spowodowały straty we wszystkich uprawach.

  Mimo to, życzę wszystkim optymizmu i zapraszam do uczestnictwa w tym święcie. Również gospodarz dożynek, burmistrz Jerzy Maza, w swym wystąpieniu mówił o trudnym, pod względem aury, roku dla rolnictwa. - Wpierw długa mroźna zima, potem chłodna wiosna, a na koniec susza w lipcu i duże opady deszczu w sierpniu. Dlatego nisko chylę czoła przed naszymi rolnikami.


  Dobra zabawa


  Dożynkowym uroczystościom towarzyszył festyn. Na ludową nutę bawił obecnych zespół "Lipnianki". Wystąpiła też młodzież z gniewkowskiego gimnazjum, a do tańca przygrywały zespoły "Coral" i "Relaks". Raczono się potrawami z grilla, a także podziwiano stoiska z haftem, rzeźbą i przysmakami z miodu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem