Szkoły być albo nie być

  Szkoły być albo nie być

  (fi)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ma wniosek wójta Marka Maruszaka odbyło się wczoraj spotkanie wszystkich komisji Rady Gminy Jeziora Wielkie. Dyskutowano na temat deklaracji złożonych w środę przez ministra edukacji Romana Giertycha, który przebywał w zlikwidowanej Szkole Podstawowej w Siedlimowie.

  Zadeklarował pomoc


  Podczas pobytu w Siedlimowie Giertych prowadził rozmowy z wójtem Maruszakiem. Zadeklarował gminie daleko idącą pomoc na oświatę z Ministerstwa Edukacji Narodowej, pod warunkiem przywrócenia działalności szkoły podstawowej. Wójt zaznaczył, że decyzja dotycząca siedlimowskiej podstawówki należy do gminnych radnych. Zapewnił, że przedstawi samorządowi propozycje ministra.


  Wpierw umowa


  Wczoraj w trybie pilnym odbyło się wspólne spotkanie wszystkich komisji rady w Jeziorach.

  Samorządowcy zobowiązali wójta, aby jeszcze tego samego dnia wystąpił do MEN o pisemne potwierdzenie zabezpieczonych dla gminy 400 tys. zł rocznie i podpisanie stosownej umowy na latach 2005-2017. Termin ten pokrywa się z okresem obowiązywania Programu Naprawy Finansów Gminy Jeziora Wielkie. Jednocześnie radni zaznaczyli, że jeśli umowa nie zostanie zawarta, to nie uchylą uchwały o likwidacji szkoły w Siedlimowie, ponieważ gminy nie stać na utrzymywanie tej placówki, ani w roku bieżącym, ani w kolejnych latach.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem