Poniosą plony

  (fi)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W najbliższą niedzielę w kilku miejscowościach naszego rejonu odbędą się uroczystości dożynkowe.

  W Rojewie okazja do świętowania będzie podwójna. Dożynki połączone będą tam z obchodami 80. rocznicy powstania Ochotniczej Straży Pożarnej. O 12.30 uczestnicy uroczystości przemaszerują ulicami wsi, a o 13.30 w miejscowym kościele rozpocznie się msza święta. Około godz. 15.00 na rojewskim boisku sportowym rozpocznie się uroczysty apel. O 16.00 wystąpią "Liszkowianki" i "Jarko", a o 17.00 gwiazda imprezy - zespół "Bayer Full". Od 19.00 do 24.00 trwać będzie zabawa taneczna.


  Święto plonów w gminie Gniewkowo odbywać się będzie w niedzielę we wsi Lipie.

  O 15.00 rozpocznie się tam msza święta, a godzinę później obrzędy dożynkowe z udziałem zespołu "Lipinaki". Od 16.30 zaplanowano występy i pokazy. Zaprezentuje się zespół młodzieżowy z Gimnazjum nr 1 w Gniewkowie oraz rockowa grupa "Coral" z Kruszwicy. O 19.00 rozpocznie się zabawa taneczna z zespołem "Relaks", w trakcie której, około 21.00, wystąpią tancerze ognia.


  W Sławsku Wielkim uroczystości dożynkowe zainauguruje o 14.30 msza święta. Po niej, ciąg dalszy uroczystości zaplanowano na boisku sportowym. Odbędą się tam obrzędy dożynkowe i konkurs na najpiękniejszy wieniec oraz bukiet. Wystąpi zespół biesiadny "Gieniusie", a o 21.00 rozpocznie się zabawa taneczna.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem