Cztery kółka na strzeżonym

  Cztery kółka na strzeżonym

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od 1 lipca inowrocławscy policjanci zatrzymali pijanym kierowcom 26 samochodów, jeden rower i jeden motocykl. Na razie prokuratorzy nie wnioskowali do sądu, by właściciele na zawsze pożegnali się ze swymi pojazdami.

  Zatrzymane pojazdy odholowywane są na parkingi strzeżone znajdujące się w Inowrocławiu. Joanna Ratajczak z inowrocławskiej komendy policji poinformowała nas, że właściciele mogą je odzyskać. - Wydajemy je właścicielowi zobowiązując go jednocześnie do nie zbywania zajętego samochodu - tłumaczy.


  Samochód za grzywnę


  Policja do prokuratury kieruje również wniosek o zatwierdzenie tej czynności i wydanie postanowienia o zabezpieczeniu majątkowym na poczet przyszłej kary. Jeśli zatrzymana osoba nie jest właścicielem pojazdu, samochód również trafia na parking. O dalszym jego losie decyduje prokurator.


  Zgodnie z kodeksem karnym sąd może nałożyć na pijanego kierowcę karę grzywny.

  Może również zobowiązać go do przekazania pieniędzy na rzecz różnych instytucji. Zatrzymany samochód ma zabezpieczyć spłatę wyznaczonej grzywny. Jeśli kierowca nie zapłaci w terminie, jego samochód może zostać zlicytowany.


  Nie przepadły na zawsze


  Alicja Wesołowska z Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu poinformowała nas, że zgodnie z zaleceniem ministra sprawiedliwości prokuratorzy mogą wnioskować do sądu o to, by samochody przepadały pijanym kierowcom na zawsze. Na razie taki wniosek inowrocławska prokuratura jeszcze nie wystosowała.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem