Za chlebem do Mińska

  Za chlebem do Mińska

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Niezwykły zaszczyt spotkał zespół folklorystyczny "Radojewiczanie". Jako jedyny z województwa kujawsko-pomorskiego otrzymał zaproszenie na II Ogólnopolski Festiwal Chleba, który w najbliższy weekend odbędzie się w Mińsku Mazowieckim.

  - Zaproszenie otrzymaliśmy podczas festiwalu w Kazimierzu nad Wisłą. Organizator mińskiej imprezy stwierdził, że nasze występy jemu się podobają i zaprosił nas na swój festiwal - opowiada Ewa Kowalczyk, kierownik zespołu. Radojewiczanie musieli nagrać płytę i wysłać do Mińska. Tam z 66 zespołów wybrano 33. Zespół z Radojewic znalazł się w tym gronie.


  W Mińsku w 10-minutowym programie zespół zaprezentuje dwie pieśni: "Rośnie ziele" i "Kujawy, Kujawy". Ewa Kowalczyk wystąpi również w kategorii solistek. Zaśpiewa pieśń pt. "Poszłam do gościńca" oraz "Ziemię Kujawską" - pieśń o Radojewicach ze słowami Zofii Schmidt. Życzymy powodzenia.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem