Zmieniona organizacja ruchu na os. Stare Miasto w...

  Zmieniona organizacja ruchu na os. Stare Miasto w Inowrocławiu

  (Red.)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ul. Orłowska na os. Stare Miasto w Inowrocławiu

  Ul. Orłowska na os. Stare Miasto w Inowrocławiu ©ZP

  Od dziś zmienia się organizacja ruchu na os. Stare Miasto w Inowrocławiu. Szczegóły w komunikacie, który przekazał ratusz.
  Ul. Orłowska na os. Stare Miasto w Inowrocławiu

  Ul. Orłowska na os. Stare Miasto w Inowrocławiu ©ZP

  10 lipca 2017 r. zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu na os. Stare Miasto w Inowrocławiu. Zmiany polegać będą przede wszystkim na wprowadzeniu zakazu wjazdu samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej ponad 10 t (znak B-5) oraz strefy ograniczonej prędkości - 30 km/h (znak B-43), co wiązać się będzie z usunięciem istniejącej strefy zamieszkania, i obejmą ulice:

  · Lotniczą
  · Kazimierza Burzyńskiego
  · Henryka Czamana,
  · Izydora Sobeckiego
  · Rodu Czaplów
  · Powstańców Warszawy
  · Stanisława Łuczaka
  · Bartka Nowaka
  · Piotra Bartoszcze
  · Stanisława Szenica
  · Szybowcową.


  Ponadto na ulicach Stare Miasto i Młyńskiej wprowadzone zostanie m.in. ograniczenie wjazdu dla samochodów o DMC powyżej 10t wraz z uzupełnieniem istniejącego oznakowania o znaki A-7 (ustąp pierwszeństwa) i D-1 (droga z pierwszeństwem). Dodatkowo na ul. Stare Miasto zostanie wprowadzone oznakowanie A-11 ostrzegające kierowców przed nierównościami na drodze oraz tablice T-6 określające przebieg drogi z pierwszeństwem przy skrzyżowaniu z ul. Szybowcową i Lotniczą.

  Nowa organizacja ruchu obejmie także ulice:

  · Zamkniętą (wprowadzenie strefy zamieszkania i likwidacji znaku B-20 STOP),
  · Powstańca Kwiatkowskiego (zmiana istniejącego znaku B-33 ograniczającego prędkość na drodze z 20km/h na 30 km/h)
  · Przy Stadionie (tablica F-5 informująca o zakazie tonażowym na ul. Henryka Czamana, uzupełnienie istniejącego oznakowania drogi dla rowerów i pieszych znakami pionowymi i poziomymi),
  · Rotmistrza Witolda Pileckiego, Orłowską i Toruńską (wprowadzenie oznakowania uzupełniającego informującego o skrzyżowaniach z ulicami, które objęte są zakazem wjazdu dla samochodów ciężarowych o DMC powyżej 10 t - tablice F-6).

  Dodatkowo na ww. ulicach wprowadzone będą drobniejsze zmiany w oznakowaniu, które będą miały charakter porządkowy i uzupełniający, niezmieniający zasad ruchu. Nowa organizacja ruchu drogowego nie będzie miała negatywnego wpływu na użytkowników dróg, a przyczyni się do podniesienia komfortu jazdy i bezpieczeństwa.

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Grill z Pomorską

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

   Gry On Line - Zagraj Reklama