Pobił i okradł znajomego z Pakości. Odpowie za rozbój i...

  Pobił i okradł znajomego z Pakości. Odpowie za rozbój i narkotyki

  (dan)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pobił i okradł znajomego z Pakości. Odpowie za rozbój i narkotyki

  ©Archiwum

  Policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca Pakości. Jest on podejrzany o dokonanie rozboju na znajomym oraz posiadanie zabronionych środków.
  Pobił i okradł znajomego z Pakości. Odpowie za rozbój i narkotyki

  ©Archiwum

  W nocy z piątku na sobotę policjanci z Pakości zostali zaalarmowali o tym, że na jednej z ulic pobito i okradziono mężczyznę.

  - Podczas wyjaśniania sprawy, mundurowi ustalili, że do siedzącego na ławce 43-latka podbiegł znany mu mężczyzna. Niespodziewanie go zaatakował. Zaczął go bić, kopać, co skutkowało u niego utratą przytomności. Napastnik okradł go również z plecaka, w którym miał dokumenty, telefon, pieniądze i rzeczy osobiste - relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej policji.


  Policjanci zbierali dowody i rozmawiali ze świadkami. W tym czasie na miejscu zdarzenia pojawił się mężczyzna, który został rozpoznany jako sprawca rozboju. Miał przy sobie skradzione mienie.

  W trakcie przeszukania 26-letniego mieszkańca Pakości policjanci znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem, który po badaniu testerem okazał się amfetaminą.

  - Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, gdzie początkowo trzeźwiał. Następnego dnia usłyszał zarzut dokonania rozboju i posiadania narkotyków - dodaje Drobniecka.

  Dziś mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Został przesłuchany. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia.

  Więcej informacji z powiatu inowrocławskiego na: www.pomorska.pl/inowroclaw

  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Grill z Pomorską

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

   Gry On Line - Zagraj Reklama