MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gimnazjaliści ze Złotnik Kujawskich kręcą film o Karolu Urbańskim

Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki
Projekt realizuje 22 gimnazjalistów w wieku od 13 do 17 lat. Młodzież przygotowuje film dokumentalny z elementami fabularnymi. Przechodzi też cykl warsztatów pod okiem Sebastiana Bartkowskiego, realizatora wielu filmów dokumentalnych.
Projekt realizuje 22 gimnazjalistów w wieku od 13 do 17 lat. Młodzież przygotowuje film dokumentalny z elementami fabularnymi. Przechodzi też cykl warsztatów pod okiem Sebastiana Bartkowskiego, realizatora wielu filmów dokumentalnych. Nadesłane
Gimnazjaliści ze Złotnik Kujawskich proszą o kontakt osoby, które znały doktora Karola Urbańskiego oraz posiadają zdjęcia i pamiątki z nim związane.

Uczniowie i nauczyciele Gimnazjum w Złotnikach Kujawskich przyzwyczaili już nas do podejmowania oryginalnych wyzwań. Tym razem przeszli jednak samych siebie. Zdecydowali się nakręcić film dokumentalny o patronie swojej szkoły - Karolu Urbańskim.
Bohater filmu to złotnicki pediatra, który przez prawie 40 lat pracował w miejscowym ośrodku zdrowia.

- To człowiek dobrze znany społeczności lokalnej, ceniony za poświęcenie się pacjentom, odpowiedzialność za wykonywaną pracę i kulturę osobistą. Jest godnym szacunku wzorem do naśladowania dla młodych. W 2001 Rada Gminy nadała mu tytuł "Zasłużony dla Gminy Złotniki Kujawskie" - przypomina nauczycielka Alina Puc. Wspólnie z Magdaleną Pikorą napisały projekt "Historia z Syrenką w tle" (tytułowa Syrenka to auto, którym Karol Urbański jeździł do chorych).

W przedsięwzięcie zaangażowały się również Agnieszka Kostecka prezes Stowarzyszenia Równe Szanse oraz Krystyna Michalak. Panie zdobyły od Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności (w ramach programu Równać Szanse 2016) grant w wysokości 40 tys. zł.

Projekt realizuje 22 gimnazjalistów w wieku od 13 do 17 lat. Młodzież przygotowuje film dokumentalny z elementami fabularnymi. Przechodzi też cykl warsztatów pod okiem Sebastiana Bartkowskiego, realizatora wielu filmów dokumentalnych (przygotowuje między innymi "Makabryczną noc" o Inowrocławiu).

- Dokumentaliści dotrą do znajomych, pacjentów i współpracowników doktora, którzy opowiedzą o nim, a także do członków rodziny i przyjaciół doktora. Przeprowadzą wywiady z nimi, zrobią zdjęcia, nagrają krótkie filmy ze spotkań, pozyskają zdjęcia i pamiątki. Przygotują film na podstawie wcześniej przygotowanego scenariusza. Wplecione w niego będą krótkie scenki fabularne ukazujące, jakim człowiekiem był Urbański. One również poprzedzone zostaną stworzeniem krótkich scenariuszy, doborem obsady, przygotowaniem scenografii, udźwiękowienia - podkreśla Alina Puc.

Gimnazjaliści za pośrednictwem "Pomorskiej" proszą o kontakt osoby, które znały doktora oraz posiadają zdjęcia i pamiątki z nim związane ([email protected] lub nr telefonu 52 351 71 29).

Warto podkreślić, że projekt nie ogranicza się tylko do stworzenia filmu. To również wiele wydarzeń, które gimnazjaliści zamierzają zorganizować. W planach są między innymi działania promujące zdrowy styl życia: cykliczne wydarzenia sportowe (sportowe popołudnia: zumba, nordic walking, rajdy rowerowe i piesze, rolkowisko, karate, gra terenowa) oraz spotkania w Złotnickiej Akademii Zdrowia - zdrowe odżywianie, spotkania z ekspertami: lekarzem, studentem farmacji, biologiem, chemikiem i instruktorem nordic walking.

Więcej informacji z powiatu inowrocławskiego na: www.pomorska.pl/inowroclaw

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska