Grozi nam podwyżka czynszu

  Grozi nam podwyżka czynszu

  (ljot)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od nowego roku spółdzielnie mieszkaniowe i TBS-y będą płaciły podatek od działalności użytkowej.

  Skąd wezmą na to pieniądze? Być może z naszych portfeli.


  Dotychczas pieniądze zarobione na wynajmie pomieszczeń użytkowych, czy powierzchni reklamowych spółdzielnie i TBS-y przeznaczały głównie na remonty i inwestycje. Było to potężne źródło dochodu. Niebawem może się to zmienić, bo ministerstwo zamierza wprowadzić na tę działalność 19 proc. podatek. A opodatkowanie wpływów z wynajmu lokali oznacza po prostu mniej pieniędzy w budżecie administracji.


  Czy zatem spółdzielnie i TBS-y zamierzają sięgnąć do kieszeni swoich lokatorów?


  - Jeszcze nie podjęliśmy żadnej decyzji. Bierzemy pod uwagę wszystkie możliwości, robimy analizy dla rady nadzorczej i zgromadzenia wspólników - zapewnia Danuta Sobiepanek, prezes grudziądzkiego TBS-u. Nie chce zdradzić, o jakich możliwościach myśli zarząd TBS-u, jednak cały czas ma nadzieję, że ministerstwo wprowadzi jakieś ulgi. - Wiem, że prowadzone są w tej sprawie rozmowy. Ten 19 procentowy podatek to nie jest jeszcze ostateczna decyzja - mówi Danuta Sobiepanek. - Wszystkie ewentualne zmiany w czynszach musi zatwierdzić rada nadzorcza.


  Władze Spółdzielni Mieszkaniowej też jeszcze nie wiedzą skąd wezmą pieniądze na nowe wydatki. - W tej chwili jeszcze żadna decyzja nie została podjęta - mówi Magdalena Zygmunt, rzecznik prasowy Spółdzielni Mieszkaniowej.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem