Prezes GTŻ naobiecywał i złożył rezygnację

  Prezes GTŻ naobiecywał i złożył rezygnację

  (marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ale "przejechali się" kibice i zawodnicy na obietnicach już eks-prezesa GTŻ Andrzeja Wiśniewskiego!

  - Postarajcie się o dobry skład, a finanse zostawcie mnie! - tak mówił prezes GTŻ Andrzej Wiśniewski do współpracowników, przejmując stery klubu. Gdy


  zebrali niezły skład,


  prezes hucznie podpisał z zawodnikami kontrakty. Pozostała kwestia obiecanego przez Wiśniewskiego budżetu na 2007 r - 1 mln 350 tys. zł. Skąd chciał wziąć pieniądze?


  Otóż udał się do obecnego prezydenta Roberta Malinowskiego po pieniądze z... miejskich spółek!!! To znaczy z "Wodociągów" i OPEC-u, bo chyba nie z przynoszącego straty MZK...


  Prezydent Malinowski nie miał podstaw do zabierania pieniędzy spółkom, których załogi komfortu finansowego nie mają: - Nie wolno tego robić, a poza tym dlaczego miasto ma dać ekstra pieniądze jednemu klubowi sportowemu?

  Inne natychmiast też zażądają dodatkowych środków - tłumaczy prezydent Malinowski - w budżecie miasta zarezerwowano 210 tys. zł na sport młodzieżowy GTŻ i te pieniądze klub otrzyma. Dziwię się tylko, że w budżecie na 2007 r , który konstruował przecież pan Wiśniewski, nie przewidział on ani złotówki więcej dla GTŻ! Co więcej, ruszały w mieście tak potężne inwestycje drogowe, że przy ogromnych kwotach, jakie tam idą, mógł zabiegać o dofinansowanie GTŻ przez którąś z firm.


  Wyszło na to, że pan Wiśniewski


  opowiadał bajki i nie kiwnął palcem,


  aby znaleźć pieniądze dla klubu. Za zdobywanie "kasy" dla GTŻ wzięła się... "prawa ręka" Wiśniewskiego Anna Lemańska. Dzwoniła do firm, które dotąd wspierały GTŻ reklamami. - Kończy się rok, kiedy zapłacicie za reklamy na stadionie!? - grzmiała władczym tonem. Szefowie kilku firm woleli zdjąć reklamę, niż stawać na baczność przed Lemańską.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem