Potrzebna jest ciepła odzież i bielizna

  Potrzebna jest ciepła odzież i bielizna

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Szczególnie dla ludzi bezdomnych i ubogich zaczął się najtrudniejszy do przetrwania okres - zima.

  Z dnia na dzień zwiększa się też liczba korzystających z pomocy grudziądzkiej placówki Caritas.


  - Oprócz stałych, codziennych działań, dodatkowo, w okresie przedświątecznym staramy się też naszym podopiecznym choć o drobinę umilić smutną codzienność - mówi ks. kan. Marek Borzyszkowski, dyrektor Grudziądzkiego Centrum Caritas. - We współpracy z samorządem miasta z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia przygotowujemy około 300 paczek żywnościowych dla rodzin najbardziej potrzebujących. Stale współpracujemy też z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie, Grudziądzkim Bankiem Żywności i innymi działającymi w mieście instytucjami i organizacjami charytatywnymi.


  W ramach współpracy z samorządem działają w Grudziądzu dwie świetlice opiekuńczo-wychowawczo-profilaktyczne: "Przystań" oraz "Św.

  Józefa". Od poniedziałku do piątku obejmują opieką łącznie ponad 100 dzieci. Jesienią i zimą liczba tych najmłodszych podopiecznych Caritasu też się zwiększa. Popołudniami świetlice zapewniają dzieciom przede wszystkim pomoc w nauce.


  - Integralną częścią naszej grudziądzkiej Caritas - dodaje ks. Marek Borzyszkowski - jest również Centrum Informacji, Aktywizacji Zawodowej i Wolontariatu oraz Stacja Opieki Caritas, w ramach której działa między innymi punkt bezpłatnego wydawania leków najuboższym na podstawie recept lekarskich. Ważnym elementem pomocy ludziom bezdomnym, ubogim i pokrzywdzonym jest opieka sanitarna. Jest możliwość korzystania z łaźni oraz wydajemy środki higieniczne.


  Niestety, maleje zainteresowanie grudziądzan organizowanymi zbiórkami odzieży. Pracownicy i wolontariusze Caritasu mają jednak nadzieję, że nie zabraknie w mieście tych, którzy zechcą pomóc im pomagać. Wszyscy gotowi przekazać odzież mogą ją przynosić codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00 do siedziby Grudziądzkiego Centrum Caritas przy ul. Klasztornej 6.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem