TBS wybuduje dwa bloki na Nowym Tarpnie

  TBS wybuduje dwa bloki na Nowym Tarpnie

  (marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Prezes Danuta Sobiepanek: - Największe wzięcie mają mieszkania średniej wielkości

  Prezes Danuta Sobiepanek: - Największe wzięcie mają mieszkania średniej wielkości ©Wojciech Rzeszut

  Budowa ruszy wiosną. - Zainteresowanie mieszkaniami jest, chociaż kolejki nie mamy - informuje prezes TBS Danuta Sobiepanek.
  Prezes Danuta Sobiepanek: - Największe wzięcie mają mieszkania średniej wielkości

  Prezes Danuta Sobiepanek: - Największe wzięcie mają mieszkania średniej wielkości ©Wojciech Rzeszut

  Koncepcja architektoniczna nowych budynków TBS-owskich jest spójna z już istniejącymi domami wybudowanymi przez MPGN przy ul. Stachury i Milczewskiego-Bruna.


  Bank już się zgodził


  - Na pewno rozpoczniemy na Nowym Tarpnie budowę dwóch bloków, które zostaną oddane do użytku w przyszłym roku - zapowiada prezes Danuta Sobiepanek - a jak się uda, to powstaną także następne dwa. Mamy wstępną zgodę Banku Gospodarstwa Krajowego na ich kredytowanie. Dotychczas wybudowaliśmy domy przy ul. Kulerskiego i Solnej, z mieszkaniami tylko na wynajem. Są już zasiedlone. Największe wzięcie mają mieszkania średniej wielkości, chociaż 70-metrowe także cieszyły się ostatnio popytem.


  Dziś wolnych lokali brak


  Grudziądzkie TBS nie ma obecnie na stanie żadnego mieszkania na wynajem.

  Zdarza się, że najemcy opuszczają lokal, gdy przenoszą się do innego miasta lub innego domu. Wówczas otrzymują zwrot kosztów partycypacji w budowie mieszkania. Zwykle na zwalniane mieszkanie natychmiast zjawia się chętny. Bardzo często lokator opuszczający mieszkanie już przychodzi z osobą zainteresowaną wynajęciem. Mają uzgodnione warunki przejęcia, ewentualny zwrot poniesionych kosztów na wyposażenie np. na zabudowę wnęki szafami.


  Niebawem ruszy nabór


  Wkrótce rozpocznie się nabór chętnych na przyszłoroczne mieszkania na Nowym Tarpnie. Partycypacja najemcy w kosztach budowy nie może przekroczyć 30 proc. wartości lokalu. - Ostatnio była to kwota 410 zł za metr kwadratowy - informuje Danuta Sobiepanek - czy stawka ta wzrośnie, za wcześnie wyrokować. Ceny niektórych materiałów budowlanych już są droższe o 20 procent, robocizna także, ale my ze stawkami za metr musimy się zmieścić w kwotach, jakie ogłasza wojewoda. Przypuszczam, że cena budowy metra kwadratowego naszych nowych mieszkań w 2007 r wyniesie około 2.020 zł.


  TBS ma także wykupione grunty pod budownictwo mieszkaniowe przy ul. Waryńskiego. Tu ma powstać 115 mieszkań różnej wielkości. W budynkach TBS-owskich czynsz wynosi około 6,40 zł za metr (w tym jest opłata za gaz). Ponadto lokator musi oddzielnie opłacić wodę, prąd, ogrzewanie wody. Mieszkania są wyposażone (wanna, zlewy, WC, kuchenka itp.) i wykończone tak, że najemca po odbiorze kluczy od razu wstawia meble.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem