Bożonarodzeniowy kiermasz w bibliotece

  Bożonarodzeniowy kiermasz w bibliotece

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Ładne i kolorowe są ozdoby, które można kupić za nieduże pieniądze

  Ładne i kolorowe są ozdoby, które można kupić za nieduże pieniądze ©Piotr Bilski

  Zzainaugurowano wczoraj coroczny kiermasz ozdób choinkowych w grudziądzkiej filii bibliotecznej przy Mikołaja z Ryńska.
  Ładne i kolorowe są ozdoby, które można kupić za nieduże pieniądze

  Ładne i kolorowe są ozdoby, które można kupić za nieduże pieniądze ©Piotr Bilski

  - Już od pięciu lat wspólnie z Domem Dziennego Pobytu organizujemy kiermasze ozdób choinkowych, wykonanych przez pensjonariuszy grudziądzkiego Domu Dziennego Pobytu - mówi Aleksandra Szymczyk, kierownik Filii nr 13 i Ośrodka Czytelnictwa Niepełnosprawnych Biblioteki Miejskiej. - Nasze kiermasze weszły już na stałe do przedświątecznego kalendarza i z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.


  Ozdoby prezentowane na wystawie i oferowane na kiermaszu dostępne są za symboliczne kwoty - od 1 do 10 złotych. Dochód z kiermaszu wzbogaci konto Domu Dziennego Pobytu i Ośrodka Czytelnictwa Niepełnosprawnych. Przeznaczone zostaną na organizację m.in. imprez integracyjnych.


  - Stali bywalcy naszych kiermaszy - dodaje Jolanta Lotarska-Rydzińska, dyrektor Domu Dziennego Pobytu - wiedzą, że na dobrą sprawę kupić u nas można wszystko, co kojarzy się ze świętami; począwszy od choinek, Mikołajków, aniołków po fantastyczne stroiki na świąteczne stoły. Wszystko wykonane jest starannie i estetycznie, a do tego wszystkie ozdoby są bardzo kolorowe. Jesteśmy przekonani, że dodatkowo upiększą one nasze domy w okresie świątecznym.


  Kiermasz w bibliotecznej filii przy ul. Mikołaja z Ryńska 1 czynny będzie do końca grudnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach otwarcia biblioteki.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem