Są wolne miejsca pracy w grudziądzkiej jednostce straży...

  Są wolne miejsca pracy w grudziądzkiej jednostce straży pożarnej

  (ljot)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jeśli ktoś ma ochotę włożyć strażacki mundur i nie przeraża go świadomość odpowiedzialności towarzyszącej temu zawodowi, może się starać o przyjęcie do pracy w grudziądzkiej straży.

  Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej planuje w najbliższym czasie zatrudnić cztery osoby. - Zainteresowani służbą i pracą w Państwowej Straży Pożarnej mogą składać dokumenty do 8 listopada - mówi Leszek Głowacki, zastępca komendanta miejskiego PSP Grudziądz.


  Kandydaci na strażaków powinni odznaczać się zdolnością psychiczną i fizyczną, mieć polskie obywatelstwo, pełne prawa publiczne, minimum średnie wykształcenie, wojskową kategorię zdrowia A oraz prawo jazdy kat. minimum B i C.


  Chętni do pracy w grudziądzkiej jednostce muszą w sekretariacie komendy złożyć podanie i życiorys, kserokopie: świadectwa ukończenia szkoły, prawa jazdy, książeczki wojskowej. Są zobowiązani dostarczyć zaświadczenia o posiadaniu dodatkowych uprawnień oraz o ewentualnej działalności w Ochotniczej Straży Pożarnej i świadectwa ukończonych kursów OSP.


  - Po wstępnej weryfikacji dokumentów kandydatów, osoby zakwalifikowane przystąpią 21 listopada do testów sprawności fizycznej - tłumaczy zastępca komendanta, Przyszli strażacy będą musieli zdać egzamin z podciągania się na drążku i biegu na 50 i 1000 metrów.


  Dziś strażacy nie tylko gaszą pożary, ale są przede wszystkim ratownikami. Pomagają ludziom w sytuacjach trudnych, niejednokrotnie narażając się na niebezpieczeństwo.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem