Jak przełamać zimowe standardy dróg?

  Jak przełamać zimowe standardy dróg?

  (woj)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wyciągając wnioski z minionej zimy, Powiatowy Zarząd Dróg w Grudziądzu kończy już przygotowania do nadchodzącej. Na większości dróg powiatu ziemskiego obowiązywać będzie piąty standard ich zimowego utrzymania.
  W przerwie wczorajszych obrad radny Wiesław Jasiński (pierwszy z prawej) tłumaczył Wiesławowi Drożdży, staroście grudziądzkiemu i Januszowi Różańskiemu,

  W przerwie wczorajszych obrad radny Wiesław Jasiński (pierwszy z prawej) tłumaczył Wiesławowi Drożdży, staroście grudziądzkiemu i Januszowi Różańskiemu, kierownikowi PZD zasadność wniosku ©Wojciech Rzeszut

  - Już pod koniec września przeprowadziliśmy pierwszy przetarg - mówi inż. Janusz Różański, kierownik grudziądzkiego PZD, - który wyłonił dostawców piasku i soli oraz żużla oraz firmę zapewniającą obsługę piaskarek i pługów. Kolejny przetarg na dalsze zadania związane z zimowym utrzymaniem dróg powiatowych zaplanowaliśmy na 2 listopada. Podczas sporządzania harmonogramów odśnieżania dróg staraliśmy się uwzględnić postulaty samorządów miast i gmin, ale tylko w ramach naszych możliwości techniczno-operacyjnych. Aby zlikwidować puste przejazdy piaskarek po mieszankę piasku i soli do naszej grudziądzkiej siedziby, utworzyliśmy dodatkowe składowiska tej masy uszorstniającej w Radzyniu Chełmińskim, Świeciu nad Osą i Łasinie.


  - Nie tylko moim zdaniem - powiedział na wczorajszej sesji samorządu grudziądzkiego powiatu ziemskiego radny Wiedział Wiesław Jasiński - droga łącząca Łasin z Gardeją powinna mieć wyższy standard zimowego utrzymania.

  Otóż od pewnego już czasu znacznie więcej mieszkańców miasta i gminy Łasin dojeżdża tą drogą codziennie do pracy w Kwidzynie niż w Grudziądzu. I dlatego apelują, aby właśnie ta droga była odśnieżana w pierwszej kolejności.


  O pracy Powiatowego Zarządu Dróg oraz o przygotowaniach do nadchodzącego sezonu zimowego m.in. dyskutowano wczoraj na ostatniej w bieżącej kadencji sesji samorządu grudziądzkiego powiatu ziemskiego.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem