Slalomem przez budowę

  Slalomem przez budowę

  (marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  - <i>Jesteśmy odcięci od drogi i autobusów MZK </i>- alarmują mieszkańcy ul. Trynkowej 25 -<i>obok naszego domu buduje się średnicówkę. Potężne wywrotki jeżdżą jedna za drugą, a my codziennie z duszą na ramieniu brniemy wertepami do bezpiecznej części ulicy. Pomóżcie!

  Bożena Klimańska oraz Maria i Dariusz Treichel mają dość slalomu po dziurach, pomiędzy wywrotkami pełnymi ziemi: - Już kilka razy urzędnicy odpowiedzialni za drogi obiecywali nam, że powstanie tymczasowy trakt do ul. Irysowej. Na razie tylko jego zarys posypano piaskiem. A my nadal przewracamy się na dziurach i boimy o swoje bezpieczeństwo. Nie ma bezpiecznego przejścia, więc codziennie trzeba wychodzić po dzieci wracające ze szkoły. Ile jeszcze mamy się tak męczyć?


  Nasi Czytelnicy są zbulwersowani także tym, że ulicę Trynkową niszczą 14-tonowe (!) ciężarówki, wożące ziemię.

  - Dlaczego urząd na to pozwala? - denerwują się. - Wprawdzie kierownik prac ziemnych każe spychaczem wyrównywać nawierzchnię, ale to pomaga na krótko. I wciąż nie ma dla nas drogi bocznej!


  Sylwia Łazarczyk, kierownik Wydziału Zarządu Dróg Miejskich UM zapewnia, że już wyprowadzono ciężki sprzęt z Trynkowej, a droga boczna, utwardzona płytami, będzie gotowa do 6 października: - Upominaliśmy kilka razy inżyniera kontraktu, firmę Lafrentz, by drogę tymczasową wykonać - wyjaśnia - Poskutkowało, gdy nakaz daliśmy na piśmie.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem