"Społem" przegrywa z marketami

  "Społem" przegrywa z marketami

  (ljot)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Grudziądzka spółdzielnia zamyka kolejny sklep. Tym razem na Strzemięcinie.

  Sklep w pawilonie handlowym czynny będzie tylko do końca października. - Rezygnujemy z handlu w tym miejscu, bo jest dla nas nieopłacalny - mówi Ryszard Grynda, prezes PSS "Społem".


  W pawilonie pracuje 11 osób. Na razie załoga nie dostała wypowiedzeń. Prezes zamierza przesunąć te osoby na inne stanowiska. Póki co, nie muszą się martwić, ale nie wiadomo, jak będzie w przyszłości, bo sytuacja grudziądzkiego "Społem" nie jest kolorowa.


  Spółdzielnia powoli, ale systematycznie przegrywa walkę o klientów z marketami, których w naszym mieście nieustannie przybywa. Gwoździem do trumny sklepu na Strzemięcinie, było otwarcie marketów "Tesco" i "Lidl".


  - Wielkie centra handlowe to dla nas ogromne zagrożenie. Nie cieszy nas, że niebawem w mieście pojawią się kolejne, m.in. Carrefour. To oznacza tylko jedno - pogorszenie naszej sytuacji ekonomicznej - wyjaśnia prezes.


  Możliwe, że pawilon na Strzemięcinie nie będzie jedynym sklepem, który PSS niebawem zlikwiduje.


  Taka sytuacja na pewno nie wpływa uspokajająco na 300 osób zatrudnionych w 35 sklepach grudziądzkiej sieci.


  Nie tylko pracownicy PSS mogą mieć powody do obaw.


  - Na półkach naszych sklepów jest wiele produktów lokalnych przedsiębiorców. Współpracujemy z nimi, bierzemy ich towar. Oni produkują dla nas, dzięki temu mają zbyt. Poza tym dajemy zatrudnienie na przykład naszym młynarzom. Nie wiadomo, czy markety będą chciały kupować towar od lokalnych przedsiębiorców - powątpiewa Ryszard Grynda.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem