Adios, pomidory!

  Rozmawiała (marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Rozmowa "Pomorskiej" z MARKIEM TOŁKACZEM, prezesem OPEC-u Grudziądz

  - Jak ratować się będzie OPEC, skoro nie powstaną szklarnie ukraińskie. A miały one podwoić produkcję energii w OPEC-u.


  - Pojawiają się inne możliwości. Podobnie, jak uprawa pomidorów, spółki komunalne wzmacniają się dzięki takim firmom jak mający powstać Polpak - Papier spółka z o.o. Tego typu przedsiębiorstwa nie tylko tworzą nowe miejsca pracy, ale zamawiają dostawę wody i odbiór ścieków w "Wodociągach", a energię w OPEC-u. Same się rozwijają i dają żyć innym.


  - Firma ta powstanie w Grudziądzkim Parku Przemysłowym, którego głównym udziałowcem jest OPEC. Czy, jako odbiorca ciepła, jest w stanie zastąpić ukraińską firmę "Belle", o której musimy już zapomnieć?


  - Może być nawet większym odbiorcą, jeśli fabryka rozwinie się w dwóch planowanych etapach. Na razie program inwestycyjny Polpaku przewiduje pierwszy etap. O ile mi wiadomo, w połowie października br. dowiemy się już na pewno , jak szybko fabryka powstanie.


  - Czy OPEC ma szansę na innych, nowych odbiorców ciepła?


  - Na razie nic się nie zmienia. Nie zwiększamy produkcji. Pracujemy tak, jak dotąd, bez zmian. Jednak spółka Polpak-Papier rychło stanie się naszym nowym partnerem, gdyż ze strony Polpaku jest duża chęć szybkiego zainwestowania w Grudziądzu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem