Bez lęku do schizofrenii

  Bez lęku do schizofrenii

  (marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  <i>- Musimy zmienić swoje podejście do chorych na schizofrenię </i>- przekonują organizatorzy festynu, który odbędzie się pojutrze w kościele młodzieżowym w Grudziądzu.

  - Ludzie się schizofrenii boją, gdyż zbyt mało o niej wiedzą - stwierdza lekarz psychiatra Barbara Wata z Grudziądza - W dużych miastach wiedza ludzi o schizofrenii jest większa. Coraz więcej mówią o niej media i czas otworzyć się na osoby dotknięte tą chorobą. To tacy sami ludzie jak inni. Jeśli się leczą, funkcjonują wśród nas normalnie.


  Grudziądz przyłącza się do światowego dnia solidarności z chorymi na schizofrenię. W niedzielę o godz.15.00 w kościele młodzieżowym przy ul. Mickiewicza rozpocznie się msza św. w intencji osób chorych psychicznie. O 16.00 przy kościele na wspólnym ognisku będzie można piec kiełbaski, degustować ciasto z kawą, obejrzeć występy artystyczne i przyłączyć się do wspólnej zabawy. - Otwórzmy drzwi chorym na schizofrenię. Bądźmy z nimi - prosi Zofia Kawczyńska, pielęgniarka koordynująca pracę Dziennego Oddziału Psychiatrycznego przy ul. Kalinkowej.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem