Później do multikina

  Później do multikina

  MARYLA RZESZUT

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Mieszkańcy Grudziądza czekają na multikino. Firma Rank Progress chce je wybudować. Nic jednak w tym kierunku nie robi, bo czeka na zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego. I poczeka...rok!

  Najszybciej multikino wybudować mogą partnerzy firmy Rank Progress w Legnicy. Aby ruszyć z budową przy ul. Konarskiego w Grudziądzu, inwestor z Legnicy musi otrzymać zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego. Na ogromnym terenie przy ul. Konarskiego już wznosi (poprzez firmę Mitex) market Carrefour, a wkrótce rozpocznie budowę hipermarketu budowlanego Praktiker.


  Grudziądzcy radni zgodzili się, aby w centrum handlowo-usługowym przy ul. Konarskiego powstało multikino. I na to, że trzeba przeprojektować plan. Tak, aby mogło powstać


  zamiast domów mieszkalnych,


  obok marketów.

  Zmieniony plan muszą jeszcze przyjąć radni na sesji. Przedstawiciel Rank Progress Jan Mroczka mówi, że firma jest przygotowana do inwestycji. Ma operatorów. - Jednak bez przyjętego przez radnych planu zagospodarowania przestrzennego nie ruszymy z miejsca - zaznacza - Wkrótce wybory samorządowe i co będzie, gdy nowa Rada Miejska nie zatwierdzi planu? Nie zaryzykujemy inwestowania dużych pieniędzy, dopóki nie będziemy mieli czarno na białym, że możemy multikino budować, bo plan taką funkcję przewiduje.


  Co najmniej pół roku


  Wiceprezydent Grudziądza Małgorzata Malinowska odbija piłeczkę. Wyjaśnia, że wszystko utknęło z powodu...firmy Rank Progress, która nie potwierdziła na piśmie, że opłaci zmianę planu.


  - Przypomniałam panu Mroczce, aby przesłał nam potwierdzenie, iż zapłacą kilkadziesiąt tys. złotych za zmianę planu. Wtedy go zmienimy - tłumaczy pani wiceprezydent -obiecał, że to uczyni. A zwlekał z powodu wakacji. Teraz zanim zmienimy plan, otrzymamy wszystkie opinie, wystawimy go do publicznej konsultacji i dopełnimy innych formalności, minie rok.


  Jan Mroczka ocenia, że jeśli się pospieszyć, można zmiany planu dokonać w pół roku. Pół roku czy rok - w budowie multikina w Grudziądzu jest raczej regres, niż Progress...


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem