Na razie kopią w sieciach

  Na razie kopią w sieciach

  (marz)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Olbrzymiej budowy nowej Drogi Łąkowej na razie nie widać. Powstały dwa wielkie słupy energetyczne, które uniosły wyżej linie wysokiego napięcia. A na ziemi - jakby nic się nie działo.

  Ta strategiczna - obok drogi średnicowej - arteria ma być gotowa za rok i dwa miesiące. Budują ją Mosty Łódź oraz Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów w Świeciu nad Wisłą. Pierwsza z tych firm


  wzniesie wiadukt,


  ściany oporowe i tunel, a do firmy świeckiej należą wszystkie zadania drogowe. Jak wyjaśniają pracownicy budujący Drogę Łąkową - jeszcze przynajmniej miesiąc nie będziemy na powierzchni ziemi widzieli zbyt wielu postępów w tej inwestycji. Jest trudna m.in. z powodu prowadzenia robót przy torach kolejowych, po których jeżdżą pociągi. Ale jest i inna przeszkoda.


  - Na razie, jak krety kopiemy pod ziemią - objaśniają obrazowo - konfrontujemy rzeczywistość z mapami sieci wodociągowych, ciepłowniczych, energetycznych.

  Nie wszystkie urządzenia podziemne są tam, gdzie je na mapie narysowano. Żeby je odszukać i przełożyć w miejsce, gdzie powinny się znajdować, potrzeba więcej czasu. Bywa, że musimy na pewien czas wyłączyć odbiorcom dopływ gazu, prądu czy wody, aby wykonać pilne roboty związane z sieciami. Staramy się, aby te przerwy były jak najkrótsze. Liczymy na wyrozumiałość. Wszystko po to, aby powstała tak wyczekiwana w Grudziądzu nowa droga.


  Dziś


  nikt nie kwestionuje,


  że w październiku przyszłego roku pojedziemy nową Drogą Łąkową - od mostu na Wiśle pod wiaduktem przy ul. Hallera, do "Warmy" i ul. Lotniczej. Termin oddania tej arterii do użytku nie jest zagrożony. Mosty Łódź i PBDiM ze Świecia mają w Grudziądzu wielu podwykonawców tych skomplikowanych robót podziemnych.


  - Zimą praca na budowie nie ustanie, ale na pewno nie zamierzamy betonować - zaznaczają budowlańcy - będziemy mogli np. prowadzić rozbiórki różnych obiektów przeznaczonych do usunięcia z terenu inwestycji.


  Czas płynie, a postępów prac nie widać

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem