ZAJRZYJ NA
  WWW.PLUS.POMORSKA.PL

  Co w magazynie "Gazety Pomorskiej"

  Rozwiń
  Zwiń

  Co w magazynie "Gazety Pomorskiej"

  W piątkowym wydaniu "Gazety Pomorskiej" i na www.plus.pomorska.pl piszemy m.in. o:
  - skutkach nawałnic w regionie,

  - niesamowitym popycie na tanie domki poza miastem,

  -walkach o Warszawę oczami Powstańca.

  Znacie miejsca w Grudziądzu gdzie są "dzikie śmietniska"?...

  Znacie miejsca w Grudziądzu gdzie są "dzikie śmietniska"? Czekamy na sygnały [wideo]

  (PA)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Jedno z większych dzikich wysypisk śmieci - już częściowo uprzątnięte - znajduje się przy ul. Głowackiego 6 na osiedlu Tarpno w Grudziądzu.
  1/4
  przejdź do galerii

  Jedno z większych dzikich wysypisk śmieci - już częściowo uprzątnięte - znajduje się przy ul. Głowackiego 6 na osiedlu Tarpno w Grudziądzu. ©Aleksandra Pasis

  Zgłoszenia przekażemy służbom. - Będziemy ustalali właścicieli i czuwali, by teren został uprzątnięty - zapewnia Jan Przeczewski, komendant Straży Miejskiej w Grudziądzu. Od początku roku strażnicy zlikwidowali 17 nielegalnych wysypisk.
  Zakamarek w Tarpnie: dwa budynki socjalne, przypominające slumsy przy ulicy Głowackiego 6. Częściowo już niezamieszkane. Okna „zabite” dyktą. A tuż za budynkami pokaźnych rozmiarów „dzikie” wysypisko ze starymi, rozpadającymi się wersalkami, dywanami, ubraniami, plastikowymi rurami, szkłem...

  - Już kilka kontenerów śmieci stąd wywieziono - mówi Jan Przeczewski, komendant straży miejskiej w Grudziądzu. - Niebawem doprowadzimy do uprzątnięcia pozostałych śmieci z tego miejsca.

  W Grudziądzu policjanci i strażnicy mają mniej zgłoszeń o interwencje. Jest bezpieczniej?

  Prace porządkowe przy ul. Głowackiego - jak informuje komendant Przeczewski - wykonywane są w porozumieniu z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Nieruchomościami oraz dyrekcją Zakładu Karnego w Grudziądzu.

  W pierwszym kwartale br. strażnicy z patrolu ekologicznego czuwali nad likwidacją 17 dzikich wysypisk. Największe było na wale przy tamie na os. Rządz i właśnie przy ul. Głowackiego. - Reagujemy na każde zgłoszenie - zapewnia komendant Przeczewski.  „Pomorska” rusza z akcją „Wiosenne porządki w mieście”. Znacie podobne miejsca jak to przy Głowackiego? Dajcie nam znać.
  Czekamy na sygnały od Czytelników pod adresem e-mail: aleksandra.pasis@pomorska.pl a także na naszym fanpage „Gazeta Pomorska Grudziadz” na Facebooku. Możecie Państwo dołączać zdjęcia.

  Na sygnały o miejscach wymagających posprzątania czekamy też pod nr tel. 56/45-11-920 Państwa zgłoszenia będziemy przekazywali służbom miejskim.

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Wszystkie komentarze (6) forum.pomorska.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Grill z Pomorską

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

   Gry On Line - Zagraj Reklama