Wiadomość ze szpitala w Grudziądzu: wizyta!

  Wiadomość ze szpitala w Grudziądzu: wizyta!

  (DXC)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pacjenci dostaną SMS-a lub zadzwoni do nich automatyczna sekretarka i przypomni o terminie wizyty u lekarza. System jest testowany.
  SMS-y o takiej treści trafiają do pacjentów grudziądzkiego szpitala.

  SMS-y o takiej treści trafiają do pacjentów grudziądzkiego szpitala. ©Szpital Grudziądz

  Długie kolejki do niektórych lekarzy-specjalistów to jedna z głównych wad publicznego systemu opieki zdrowotnej. Zlikwidować ich się nie da, ale można starać się je skracać.

  Żeby szła robota

  W naszym szpitalu chcą ograniczając do minimum tzw. „puste wizyty”, kiedy zarejestrowany pacjent nie pojawia się na umówione spotkanie z lekarzem. Celowo rezygnuje, zapomina albo po prostu wypada mu coś innego i nie informuje o tym personelu szpitala. - To powoduje przerwy w czasie pracy naszych lekarzy i personelu - twierdzą pracownicy lecznicy.

  I chcą spróbować to zmienić. Dlatego w kilku poradniach specjalistycznych (m.in. ortopedycznej) szpitala testują telefoniczny system przypominania pacjentom o umówionym terminie wizyty. Jak to działa?

  - Na pięć dni przed planowaną wizytą pacjent otrzymuje SMS-a z przypomnieniem o terminie wizyty. Jeśli nie chce lub nie musi na nią przyjść, powinien ją odwołać i w ten sposób ustąpić miejsce innemu choremu - dodają pracownicy naszego szpitala.

  Nowatorska metoda w grudziądzkim szpitalu. By zwalczyć raka!

  Testy dadzą odpowiedź

  System nie tylko wysyła SMS-y, ale także - korzystając z automatycznej sekretarki - będzie dzwonił do pacjentów z pytaniem czy przyjdą na wizytę czy nie. - System na razie jest sprawdzany. Miesięcznie kosztuje to nas ponad 2 tysiące złotych. Jeśli zadziała, system będzie sukcesywnie rozszerzany na inne poradnie - mówi Marek Nowak, dyrektor szpitala.

  I dodaje, że szpital ma w bazie numery telefonów pacjentów, ponieważ podają je oni podczas rejestracji na wizytę u lekarza.

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Wszystkie komentarze (4) forum.pomorska.pl

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Grill z Pomorską

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

   Gry