Trwa budowa schroniska dla zwierząt w Grudziądzu [zdjęcia]

  Trwa budowa schroniska dla zwierząt w Grudziądzu [zdjęcia]

  (PB, DXC)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Trwa budowa schroniska dla zwierząt w Grudziądzu
  Pracownicy konsorcjum firm Taczbud Henryk Taczyński i Taczbud Bis Mariusz Taczyński z Rogóźna budują miejskie schronisko dla bezdomnych psów i kotów
  1/13

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Piotr Bilski

  Pracownicy konsorcjum firm Taczbud Henryk Taczyński i Taczbud Bis Mariusz Taczyński z Rogóźna budują miejskie schronisko dla bezdomnych psów i kotów w Grudziądzu.
  Bezpańskie zwierzaki z terenu miasta przebywają w prywatnym schronisku, które firma „Daniel” prowadzi w Węgrowie pod Grudziądzem. Zgodnie z umową zawartą z urzędem miasta, te zwierzęta mogą tam mieszkać tylko do końca maja. Co się stanie z nimi później? Mają trafić do budowanego miejskiego Centrum Opieki nad Zwierzętami. Problem jednak w tym, że nie jest ono gotowe na przyjęcie czworonogów.

  Zobacz galerię

  Trwa wyścig z czasem

  - Jest wciąż możliwe, że do końca maja nasze centrum będzie gotowe w zakresie, który pozwoli na przyjęcie zwierząt - mówi Paweł Maniszewski, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji, który odpowiada za budowę komunalnego schroniska. Powstaje ono- przypomnijmy- w pobliżu zajezdni autobusowej przy ulicy Składowej.

  Nawet jeśli robotnicy się wyrobią i część centrum będzie gotowa, to wcale nie oznacza, że będą mogły trafić tam zwierzęta. Na częściowe oddanie schroniska do użytkowania musi się bowiem najpierw zgodzić m.in. nadzór budowlany i sanepid.

  - Trudno powiedzieć jakie będzie stanowisko tych organów. Do końca kwietnia powinno się to wyjaśnić - dodaje prezes Maniszewski.

  Grudziądz: Co miesiąc do schroniska trafia około 35 psów! Przytulisko pęka w szwach

  Kto przygarnie zwierzaki?

  Jaki jest plan „B”? - Jeśli nie będzie zgody na oddanie części miejskiego schroniska do użytkowania, to jednym z rozwiązań jest aneksowanie umowy z firmą „Daniel” , aby zwierzęta mogły dłużej przebywać w schronisku w Węgrowie - wyjaśnia Marek Sikora, wiceprezydent Grudziądza.

  Zarządcy jeszcze nie ma

  Wcześniej rozważano wariant, że w okresie przejściowym psy i koty przygarnie podmiot, który zostanie wyłoniony do prowadzenia miejskiego schroniska. Procedura związana z wyborem tego operatora cały czas jest jednak w toku. Trwa tzw. dialog techniczny z zainteresowanymi, który pozwoli MZK opracować szczegóły przetargu na zarządzanie komunalnym przytuliskiem.

  Kiedy zostanie ogłoszony przetarg? - To zależy od tego czy otrzymamy zgodę na użytkowanie części schroniska. Jeśli takiej zgody nie będzie, to nie ma powodu, aby spieszyć się z przetargiem - podkreśla Paweł Maniszewski.

  Zgodnie z pierwotnymi zamierzeniami całe Centrum Opieki nad Zwierzętami miało być gotowe już na początku kwietnia, a działalność miało rozpocząć na przełomie maja i kwietnia. Opóźnienie wynika m.in. z konieczności przeprowadzenia prac - m.in. wymiany gruntu pod nowymi budynkami - które nie były planowane.

  Zobacz galerię

  Komentarze (25)

  Wszystkie komentarze (25) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem