Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Niepełnosprawny po amputacji nóg, do ratusza w Grudziądzu, musi stawić się osobiście...

(PA)
- Osoba niepełnosprawna składa wniosek osobiście i osobiście musi się stawić by kartę  odebrać - wyjaśnia Magdalena Jaworska- Nizioł, rzeczniczka  urzędu miejskiego.
- Osoba niepełnosprawna składa wniosek osobiście i osobiście musi się stawić by kartę odebrać - wyjaśnia Magdalena Jaworska- Nizioł, rzeczniczka urzędu miejskiego. sxc.hu
Mąż pani Ewy Goździkowskiej nie ma nóg, dlatego w jego imieniu chciała złożyć wniosek o kartę parkingową. Urzędnicy odesłali ją z kwitkiem. - Usłyszałam, że musi stawić się osobiście by podpisać wniosek. Tłumaczyłam, że na chwilę obecną jego stan zdrowia nie pozwala na to. To usłyszałam, że... w sumie karta jest mu niepotrzebna - przez łzy mówi grudziądzanka.

Ewa Goździkowska - w imieniu męża, który w wyniku postępującej choroby ma amputowane obie nogi - wybrała się do ratusza, by złożyć wymagane dokumenty.

Wcześniej mąż pani Ewy, kartę pozwalającą parkować na „kopertach” dla niepełnosprawnych miał przyznaną bezterminowo. Ze względu na znaczny stopnień niepełnosprawności. Przepisy jednak się zmieniły i by móc korzystać z przywilejów na parkingach, wszyscy niepełnosprawni muszą karty wymienić. Zgodnie z zasadami, należy złożyć ponownie druk o wydanie tego dokumentu wraz z dokumentacją medyczną. Całość poddawana jest ponownej weryfikacji urzędników.

Zabrakło dobrej woli?

- Prosiłam, żeby pracownik wydziału przyjechał do nas do domu, by dopełnić tej formalności.

Jaka odpowiedź padła? - Najpierw, że mam męża przywieźć pod ratusz, a pracownik zejdzie na dół - relacjonuje żona Mariana Goździkowskiego. - Na koniec pani naczelnik wydziału spraw społecznych, stwierdziła, że skoro mąż nie może do nich przyjechać to „karta jest mu też niepotrzebna”...

Grudziądzanka tłumaczy: - Karta jest nam potrzebna, gdy ktoś z rodziny bądź znajomych będzie pomagał nam w transporcie męża na rehabilitację czy do lekarza... Nie mogę zrozumieć tak nieludzkiej postawy urzędników.

Przepisy...procedury...

- Osoba niepełnosprawna składa wniosek osobiście i osobiście musi się stawić by kartę odebrać - wyjaśnia Magdalena Jaworska- Nizioł, rzeczniczka urzędu miejskiego.

Rzeczniczka prasowa ratusza kontynuuje: - Pani Ewa Goździkowska poinformowała, że czasem korzysta z pomocy syna lub znajomego, którzy zawożą jej męża na rehabilitację. W związku z tym zaproponowaliśmy, aby przy okazji przyjechali na dziedziniec urzędu miejskiego, gdzie zejdzie pracownik wydziału spraw społecznych i zostaną dopełnione formalności. Po czym usłyszeliśmy od pani Ewy Goździkowskiej, że obecnie korzysta jedynie z transportu medycznego, czyli de facto jej mąż nie używa karty parkingowej.

Karta parkingowa jest wydawana na 5 lat.

***
Rewolucyjny wynalazek pomoże niepełnosprawnym ponownie chodzić, źródło: STORYFUL/x-news

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska