Legalne piwo na błoniach w Grudziądzu? Komisja nie ma...

  Legalne piwo na błoniach w Grudziądzu? Komisja nie ma wyraźnego zdania

  (DXC)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Radni chcą, aby na błoniach można było legalnie pić piwo i inne alkohole do 4,5 proc

  Radni chcą, aby na błoniach można było legalnie pić piwo i inne alkohole do 4,5 proc ©sxc.hu

  Członkowie Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pochylili się nad projektem uchwały dopuszczającym picie piwa nad Wisłą.
  Radni chcą, aby na błoniach można było legalnie pić piwo i inne alkohole do 4,5 proc

  Radni chcą, aby na błoniach można było legalnie pić piwo i inne alkohole do 4,5 proc ©sxc.hu

  O wydanie takiej opinii do działającej w ramach ratusza komisji zwrócili się inicjatorzy projektu uchwały: radni klubu Platforma Obywatelska Paweł Napolski i Jakub Kopkowski. Proponują oni-przypomnijmy- aby na Błoniach Nadwiślańskich można było legalnie pić piwo i inne alkohole do 4,5 proc.

  Członkowie Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, na której czele stoi policjant Sylwester Lewandowski, w wydanej opinii, pomysłu dwóch radnych nie ocenili wprost. Zasugerowali jednak, że jeśli ten pomysł stanie się faktem, to teren, na którym można legalnie spożywać alkohol powinien być oznaczony.

  Członkowie komisji proponują także, aby miejsce, w którym ma nie obowiązywać zakaz picia alkoholu, ograniczyć do linii alei Królowej Jadwigi, która znajduje się pod spichlerzami.

  Pomysł dwóch radnych Grudziądza: Legalne piwko na błoniach

  „Ponadto z uwagi na mogące pojawić się wątpliwości natury porządkowej sugerujemy wystąpić o stosowną opinię do komendantów straży miejskiej, komendy policji oraz straży pożarnej”- czytamy w opinii MKRPA.

  - Ta opinia nie jest wymagana, ale dla dobra sprawy poprosiliśmy komisję, za pośrednictwem jej przewodniczącego, o zdanie w tej kwestii - podkreśla radny Kopkowski.

  Projekt uchwały znalazł się w porządku sesji rady miejskiej, która odbędzie się w przyszłą środę. Jeśli zyska przychylność większości radnych, to legalnie spożywać alkohol na błoniach będzie można być może już w maju.

  Komentarze (4)

  Wszystkie komentarze (4) forum.pomorska.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem