Spawacze i szwaczki w cenie

  Spawacze i szwaczki w cenie

  Dariusz Guzowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Joanna Karwaszewska

  Joanna Karwaszewska ©Dariusz Guzowski

  Rozmowa z Joanną Karwaszewską, pośrednikiem pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Golubiu-Dobrzyniu.
  Joanna Karwaszewska

  Joanna Karwaszewska ©Dariusz Guzowski

  - W ostatnim czasie urząd pracy dość często pośredniczy w naborze do różnych firm. Co dzieje się na rynku pracy w powiecie golubsko-dobrzyńskim?


  - Zgłasza się do nas coraz więcej pracodawców. Nie ma zimowego zastoju, jaki notowaliśmy w poprzednich latach. Jest coraz więcej ofert spoza powiatu. Trzy największe, jakie teraz proponujemy, to praca w firmach "Hering" z Wielkiej Nieszawski, "Tagmet" z Lubicza i "Sharp" z Łysomic. Było też zapotrzebowanie do pracy w Nidzicy, w firmie "AWA-Mebel".


  - Na czym polega pani rola jako pośrednika pracy?


  - Urząd pracy organizuje giełdy pracy, umożliwia spotkania z pracodawcami. Dzięki pośrednictwu osoba bezrobotna może na miejscu załatwić wszystkie formalności. W urzędzie dowiaduje się o warunkach pracy i płacy. Po spotkaniach u nas pracodawcy coraz częściej zapraszają zainteresowanych do firmy, gdzie ci zapoznają się z oferowanymi stanowiskami pracy.


  - Jak duże jest zainteresowanie ze strony bezrobotnych?


  - Myślę, że dość duże. Wiadomo, że nie wszystkie osoby skierowane przez nas do firmy, podejmą w niej pracę. Jednak do pracy w Nieszawce zgłosiło się już ponad sześćdziesiąt osób. Na początku miało być ich mniej, jednak pracodawca zmienił zdanie. Jeśli z tego terenu zbierze się tylu chętnych do pracy, nasz urząd będzie zwracał koszty dojazdu.


  - Po naborze w Kowalewie okazało się, że nie ma zbyt wielu chętnych do pracy w Sharpie. Prawdopodobnie ze względu na niską płacę?


  - Firma oferuje na początek wynagrodzenie 900 zł brutto. Jest to kwota zapisana w umowie na pierwsze trzy miesiące. Warto pamiętać, że oferta dotyczy osób, które będą dopiero przyuczane do pracy. W Golubiu-Dobrzyniu spotkania będą dopiero organizowane. Zaplanowaliśmy je na okres międzyświąteczny.


  - Jaka grupa bezrobotnych może skorzystać z tej oferty?


  - Oferta skierowana jest do osób długotrwale bezrobotnych i dla tych bez kwalifikacji zawodowych. To grupa, dla której przez długi czas nie było ofert pracy. To również szansa dla kobiet, których wśród bezrobotnych jest nadal więcej.


  - Są jeszcze jakieś inne oferty?


  - Wciąż potrzeba spawaczy, kierowców ciężarówek z przyczepą oraz szwaczek i krawcowych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Biura Pośrednictwa Pracy, w pokoju numer 4 Powiatowego Urzędu Pracy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem