Na rosyjskich oponach

  Dariusz Guzowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Redakcję naszej gazety odwiedzili strażacy - ochotnicy z jednostki w Świętosławiu (gmina Ciechocin). Okazało się, iż druhowie chcą interwencji w sprawie ich samochodu, który ze względu na zły stan opon nie przeszedł badań technicznych i został wycofany z powiatowych struktur bojowych straży.

  Rzecz o tyle ważna, że OSP Świętosław należy do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. To oznacza, że należy do czołówki i w każdej chwili jednostka może być dysponowana do działań poza gminą.


  Zapewnienie warunków działania jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych to zadanie władz gminnych. Ta ze Świętosławia należy do gminy Ciechocin i ona powinna zadbać o swoich strażaków.


  - To prawda, że samochód ze Świętosławia został wycofany z podziału bojowego - potwierdza mł.

  bryg. Krzysztof Michałowski, komendant powiatowy PSP w Golubiu-Dobrzyniu. - Wóz nie przeszedł przeglądu technicznego, wysłaliśmy odpowiednie pismo do władz gminy Ciechocin. Czekamy na odpowiedź i konkretne działania w celu przywrócenia samochodu do użytkowania.


  Konkretne działania to nic innego jak zakup dwóch opon do specjalistycznego terenowego stara. W gminie tłumaczą, że takie opony są drogie. Jedna nowa może kosztować około dwóch tysięcy złotych. Dlatego postanowiono kupić używane. Sprawa się jednak ślimaczy od kilku tygodni, bo wcale nie jest łatwo takie znaleźć. Choć trzeba było na nie czekać, to miały za to być tańsze, sztuka po 300 złotych.


  - Znaleźliśmy w końcu rozwiązanie tego problemu - zapowiada Zbigniew Chyczewski z ciechocińskiego Urzędu Gminy - Kupujemy nowe opony, ale produkcji rosyjskiej. Mają kosztować po niecałe 900 złotych za sztukę.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem