Asfalt, sprysk lub tłuczeń na dziury

  Asfalt, sprysk lub tłuczeń na dziury

  Dariusz Guzowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Każda metoda jest dobra, aby poprawiać stan dróg w gminach regionu. Zanim zima przyjdzie na dobre, wciąż trwają prace modernizacyjne. Przełom października i listopada przyniósł zakończenie dwóch kolejnych dużych napraw w gminach Golub-Dobrzyń i Ciechocin.

  - Mimo trudności związanych ze znalezieniem wykonawcy i zakupem materiałów udało nam się zakończyć rekultywację drogi w Cieszynach - mówi wójt Gminy Golub-Dobrzyń Edward Dębiec. - Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z firmą, która wygrała przetarg. Mimo niemal braku konkurencji, nie wygórowała ceny usługi. Za nieco ponad sto tysięcy złotych odnowiliśmy półtora kilometra drogi.


  W Cieszynach najpierw wyprofilowano drogę, a później nawieziono kamień. Ten zasypano piaskiem, a całość utwardzono i wyrównano. Roboty pochłonęły 105 tysięcy złotych.


  Natomiast w gminie Ciechocin w piątek odbył się odbiór techniczny drogi w Miliszewach.

  Tam za 161 tys. zł położono nawierzchnię asfaltową na półkilometrowym odcinku trasy, która łączy gminę Ciechocin z Zębowem w gminie Obrowo. Ponieważ modernizowano drogę, która prowadzi do licznych gospodarstw, gmina znalazła wsparcie w Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Dotacja wyniosła 35 tysięcy złotych.


  - W przyszłorocznych planach mamy dalszą współpracę z FOGR, do połowy miesiąca złożymy kolejne wnioski o wsparcie - zapowiada Zbigniew Chyczewski z ciechocińskiego Urzędu Gminy. - Planujemy modernizację 900 metrów drogi w Miliszewach i 3,5-kilometrowego odcinka z Ciechocina w stronę Rudawia przez Nową Wieś. Tam jednak zastosujemy metodę sprysku emulsjami.


  Metoda polega na wylewaniu masy bitumicznej na przygotowane podłoże z grysów. Kamień zalewamy jest kilkakrotnie coraz bardziej gęstą masą. Oszczędnościowa metoda pozwoli na remont i utwardzenie większej ilości gminnych dróg.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem