Przedwyborcza manipulacja?

  Przedwyborcza manipulacja?

  (kr)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Czytelnik poinformował nas, że pracownica Urzędu Miasta w Golubiu- Dobrzyniu przeprowadza w mieście przedwyborczą ankietę. - To manipulacja i namawianie do głosowania na Tasarza. Poza tym robi to w godzinach pracy - denerwował się mężczyzna.

  W magistracie dowiedzieliśmy się, że sondaż przeprowadzała Edyta Dejewska, stażystka, która obsługuje telefoniczną centralę w urzędzie.


  - Z urzędem miasta nie jestem za bardzo związana. Zatrudnia mnie urząd pracy. Magistrat tylko stworzył mi stanowisko. Nikt w urzędzie nie zlecał mi agitacji obecnego burmistrza. Przeprowadzałam ankietę wraz z koleżanką na zamówienie jej brata - socjologa z Instytutu Badań Społecznych. Zdecydowałam się podjąć tego zadania, by pomóc koledze w zbieraniu materiału oraz zdobyć doświadczenie - zamierzam studiować dziennikarstwo. W ankiecie nie było manipulacji. Na pytania odpowiadali przypadkowi ludzie, wyniki nie będą wykorzystane w kampanii wyborczej żadnego z kandydatów. Nie pojawiło się pytanie: na kogo Pan/Pani będzie głosować - wyjaśnia Dejewska.


  Stażystka tłumaczy, że przeprowadzaniem ankiet zajmowała się po południami. Wzięła na ten cel także dwa dni urlopu.


  - Wiem, że jakaś ankieta była, bo wokół tego duży szum zrobił pan Wiesław Wałaszewski i Cezar Maćkiewicz. Z relacji stażystki wynika, że ten drugi ją nachodził i zastraszał. Po jednej z jego wizyt przybiegła do sekretariatu z płaczem. Nie widzę nic złego w przeprowadzaniu takich badań. Nie znam ich wyników. Nie ingeruję w to, co pracownicy robią po pracy, ważne by nie łamali prawa - mówi burmistrz Roman Tasarz.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem