Ekologicznie bardzo poprawna

  Ekologicznie bardzo poprawna

  Adrianna Ośmiałowska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Rypinie otrzymało certyfikat "Najwyższa Jakość w Ochronie Środowiska". Przyznała go Kapituła Konkursów Jakościowych Wielkopolskiego Stowarzyszenia Badań nad Jakością.

  "Przyznanie certyfikatu świadczy o profesjonalizmie oraz wysokim standardzie wykonywanych usług. Ich europejski poziom umacnia prestiż i wiarygodność oraz w znaczący sposób wpływa na podniesienie jakości w ochronie środowiska" - napisał w liście gratulacyjnym prezydent Poznania Ryszard Grobelny.


  MPEC przystąpiło do konkursu, w którym oceniane było nie tylko za sprzyjanie środowisku. Liczyło się także zaangażowanie kierownictwa w wykonywanie strategii rozwoju firmy, zarządzanie ludźmi, procesami, a także satysfakcja klientów.


  - Znaczącą rolę odegrały jednak nasze proekologiczne działania - mówi prezes Grzegorz Malinowski-Pesta.

  - Chodzi o modernizację kotłów, sieci ciepłowniczej, ograniczenie zużycia energii elektrycznej oraz wprowadzenie procesu telemetrii, czyli komputerowego monitorowania zużycia ciepła na poszczególnych węzłach.


  Nie bez znaczenia jest też fakt, że spółka zmniejsza pozyskiwanie ciepła z węgla na rzecz biomasy. Posiada własną, 5-hektarową plantację wierzby energetycznej. Podpisała też kontrakty z rolnikami na odbiór tego surowca ze 100 ha.


  - Mniejsze zużycie węgla to mniejsza emisja do atmosfery szkodliwych produktów spalania - tłumaczy prezes Malinowski-Pesta.


  Co certyfikat da MPEC-owi? Dodatkowe punkty przy ubieganiu się o pieniądze z Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Spółka ma już gotowy wniosek o dofinansowanie budowy sieci ciepłowniczej wraz z przyłączami nowych odbiorców przy ul. Mławskiej. Ubiega się o około 2 mln zł.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem