Na początek najstarsi

  Na początek najstarsi

  karolina rokitnicka

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Spółdzielnia Mieszkaniowa w Golubiu-Dobrzyniu kontynuuje ocieplanie szczytów bloków. W tym roku prace obejmą dziewięć budynków.

  Na pierwszy ogień poszły bloki najstarsze. Gdy pięć lat temu zaczynano akcję ocieplania prowadzono inwestycję w blokach na ulicy Sienkiewicza i Mickiewicza. Teraz ekipy stanęły na Żeromskiego. Według kolejności budowy ocieplane są budynki nr: 2, 4, 6, 8, 10 i 12. Prace mają tu potrwać do października. Potem mają zostać ocieplone trzy bloki spółdzielni na ulicy Konopnickiej w Kowalewie Pomorskim. Naturalnie, jeżeli pogoda pozwoli.


  - Szczyty są ocieplane bardza dobrą technologią.

  Zastosowane materiały są wysokiej jakości. Jednak wymagają odpowiednich warunków, m.in. musi być sucho. Jeżeli pogoda się popsuje trzeba będzie poczekać z pracami do wiosny. Inaczej popękają tynki - mówi Zbigniew Piotrkowski, prezes Golubskiej spółdzielni.


  A jest o co dbać. Na ocieplane szczyty nakładany jest bardzo drogi tynk barwiony, który trzyma kolor i sam się płucze. Ocieplenie dziewięciu budynków to koszt 350 tys. zł.


  Prezes Piotrkowski zaznacza, że ocieplanie szczytów ma być kontynuowane:


  - Oczywiście wszystko zależy od pieniędzy. Mam nadzieję, że w przyszłym roku starczy ich na więcej szczytów, a z czasem nawet na całe bloki.


  Oprócz ocieplania spółdzielnia prowadzi też inne prace. Trwa m.in. układanie chodników. W tym roku na ten cel spółdzielnia przeznaczyła ponad sto tys. zł. Odnawiana tez jest elewacja bloku przy Nowej 15 w Golubiu-Dobrzyniu. Wkrótce malarze mają odświeżyć część klatek schodowych.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem