Komu mundur, komu?

  Dariusz Guzowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  25 osób skorzystało z Dni Otwartych, zorganizowanych przez golubską komendę. Część z nich odebrała kwestionariusze, część złożyła już stosowne dokumenty.

  Od początku roku pracą policjanta zainteresowało się ponad


  sto osób. Tyle przewinęło się przez Komendę Powiatową Policji w Golubiu-Dobrzyniu. Wśród nich są ci, którzy myślą już o podjęciu pracy oraz ochotnicy, którzy chcą służyć w szeregach policyjnych pododdziałów prewencji, zamiast w wojsku.


  - Wśród osób pytających o pracę były dwie panie, reszta to mężczyźni - podsumowuje podkom. Krzysztof Lewandowski, oficer prasowy golubskiej komendy. - Zainteresowani otrzymali stosowne informacje, odebrali kwestionariusze, część z nich złożyła już dokumenty.


  Zainteresowanych pracą czekają kolejne etapy rekrutacji, która prowadzona jest przez komendę wojewódzką. Kandydaci na policjantów przechodzą testy sprawnościowe, wiedzy ogólnej i psychologiczne. Ważne są również dobre wyniki specjalistycznych badań lekarskich. Po zaliczeniu sprawdzianów, kandydaci do pracy umieszczani są na liście rankingowej i czekają na przyjęcie do służby.


  Prostsze są zasady naboru do służby kandydackiej. To propozycja odsłużenia wojska w policyjnych pododdziałach prewencji. Służba trwa rok, a po jej zakończeniu można ubiegać się o pracę w policji.


  W golubskiej komendzie dwóch policjantów przyjęto do pracy pod koniec ubiegłego roku, w tym roku przyszło kolejnych dwóch z innych jednostek, dwóch następnych przebywa w policyjnych szkołach i niebawem pojawi się w komendzie. Są jeszcze dwa wakaty.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem