Brama na Stare Miasto

  (kr)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  <b>Już w przyszłą sobotę odbędzie się pierwsza impreza promująca rewitalizację starówki w Golubiu-Dobrzyniu.

  Organizacja imprez po zakończeniu projektu to jeden z warunków otrzymania unijnego dofinansowania. Na pierwszą fetę zostało zaproszonych wielu "przyjaciół" inwestycji.


  - Zamierzamy uhonorować specjalnymi podziękowaniami kilka osób, które pomogły nam w pozyskaniu pieniędzy, wśród nich znajduje się śp. Zygmunt Kwiatkowski - zdradza burmistrz Golubia-Dobrzynia, Roman Tasarz.


  Impreza rozpocznie się około godz. 19.00 orszakiem przyjaciół rewitalizacji. Przejdą oni w asyście rycerstwa od Domu Kultury, ulicą 17 stycznia aż na Rynek. Zanim jednak wejdą na starówkę burmistrz miasta otworzy symboliczną bramę (będzie to jednodniowa scenografia). Na Starym Mieście miecznik zamku golubskiego Jacenty Ordowski przebrany za średniowiecznego kronikarza opowie o najważniejszych wydarzeniach w dziejach Golubia. Narracji towarzyszyć będą inscenizacje historyczne w wykonaniu rycerzy.


  W ramach promocji projektu rewitalizacji odbędzie się też koncert orkiestry salonowej, zespołu muzyki dawnej oraz "Leszczy", znanych m.in. dzięki piosence "Ta dziewczyna". Będą też pokazy walk rycerskich oraz sztucznych ogni. Na Starym Mieście pojawią się też kuglarze i rzemieślnicy. Koniec imprezy zaplanowano na godz. 22.00-22.30.


  Rewitalizacja golubskiej starówki jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa.


  Kolejną imprezę promocyjną na golubskiej starówce zaplanowano na 30 września. Pod patronatem "Pomorskiej" odbędzie się tu bieg uliczkami Starego Miasta. W październiku planowane jest zorganizowanie procesu o czary.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem