Narkotykowych afer ciąg dalszy

  Narkotykowych afer ciąg dalszy

  dariusz guzowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Mimo że notuje się mniej kradzieży, to ostatni okres przyniósł wzrost liczby przestępstw wykrywanych przez policjantów z Golubia-Dobrzynia. Na policyjną statystykę wpływ ma większa liczba przestępstw związanych z narkotykami oraz prowadzeniem pojazdów po pijanemu.


  - Wyniki osiągnięte przez naszą komendę są zadawalające - mówi podkom. Krzysztof Lewandowski, oficer prasowy golubskiej Komendy Powiatowej Policji. - O 18,2 procenta zmniejszyła się liczba kradzieży z włamaniem, natomiast samych kradzieży odnotowano o 22 procent mniej. Znacznie więcej odnotowujemy przestępstw narkotykowych, zatrzymujemy też coraz więcej nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Ujawnianie tego rodzaju przestępstw to przede wszystkim efekt zaangażowania policjantów.


  Przestępstwa narkotykowe to najczęściej posiadanie lub handel narkotykami.

  Tu policjanci z Golubia-Dobrzynia współpracują z funkcjonariuszami z toruńskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego. W ich ręce wpadają zarówno dorośli jak i nieletni. Do połowy sierpnia ujawniono już 100 przestępstw. Na początku miesiąca zatrzymano dwóch mieszkańców Torunia. W Wielkiej Łące (gmina Kowalewo Pomorskie) policjanci zatrzymali autobus. Wyprowadzili z niego mężczyzn, którzy wieźli narkotyki. To 29-letni Mariusz G. i 24-letni Waldemar D. Znaleziono przy nich 69,1 grama amfetaminy. Wartość czarnorynkowa narkotyku szacowana jest na 6900 złotych. Ostatnim wykrytym przypadkiem jest posiadanie tabletek ekstazy przez nastolatkę.


  W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku liczba zarzutów postawionych osobom podejrzewanym o przestępstwa narkotykowe wzrosła o 43.


  Kolejne rekordy przynosi sytuacja na drogach. Rośnie liczba nietrzeźwych kierowców. W powiecie golubsko-dobrzyńskim w pierwszej połowie roku policjanci zatrzymali aż 128 osób prowadzących po pijanemu. To o 68 więcej niż w ubiegłym roku.  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem