Młodzi pożarnicy w akcji

  Młodzi pożarnicy w akcji

  Dariusz Guzowski

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Młodzi pożarnicy w akcji
  W Golubiu-Dobrzyniu spotkały się najlepsze młodzieżowe drużyny Ochotniczej Straży Pożarnej z gmin powiatu golubsko-dobrzyńskiego. Dwie drużyny dziewczęce i cztery chłopięce rywalizowały o wejście do wojewódzkiego etapu zawodów sportowo-pożarniczych.
  Młodzi pożarnicy w akcji

  - Jesteśmy po serii zawodów gminnych, podczas których wyłoniono najlepszych. Teraz spotkali się oni, aby jeszcze raz udowodnić swoje umiejętności - mówi kpt. Paweł Warlikowski, zastępca komendanta powiatowego PSP. - Eliminacje powiatowe są okazją do ćwiczeń według wdrażanego od tego roku nowego regulaminu zawodów. Jest to międzynarodowy regulamin CTiF.


  W piątek na placu przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej stawiły się dziewczęta ze Srebrników (gmina Kowalewo Pomorskie) i Nowogrodu (gmina Golub-Dobrzyń) oraz chłopcy z Nowogrodu, Małszyc (gmina Ciechocin), Łubek (gmina Radomin) i Zbójna. Zawody wzbudziły sporo emocji wśród startujących w nich małych druhów oraz wśród towarzyszących im dorosłych strażaków. Gorący doping towarzyszył każdej startującej drużynie. Stawką był udział w wojewódzkich zawodach sportowo-pożarniczych, które rozegrane zostaną w Toruniu 9 września.


  Młodzi miłośnicy pożarnictwa pokonywali tor przeszkód.

  Rozwijali linię gaśniczą, a przy użyciu hydronetek (małych pomp)napełniali wodą specjalne zbiorniki. Innym z zadań było wiązanie węzłów. Po zaliczeniu toru przeszkód zawodnicy zmierzyli się na stadionie. Tam rywalizowali w sztafecie pożarniczej. Najlepszą drużyną żeńską okazały się dziewczęta z Nowogrodu, chłopięcą reprezentacja gminy Radomin, czyli OSP Łubki.


  - Stawiamy na młodzież. Takie zawody są znakomitą okazją do propagowania sportu oraz zainteresowania młodych ludzi tematyką pożarniczą - podsumowuje mł. bryg. Krzysztof Michałowski, komendant powiatowy PSP.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem